|
کدخبر: 156309

زندگی در کدام استان هزینه کمتری دارد؟

براساس گزارش مرکز آمار ایران تورم، گران‌ترین استان از نظر تورم نقطه‌ای و سالانه به ترتیب ساکنان استان‌های کردستان و هرمزگان هستند، در طرف مقابل کم‌تورم‌ترین استان‌ها مرکزی و قم است.

اقتصاد زندگی در کدام استان هزینه کمتری دارد؟

مرکز آمار ایران گزارش تورم بهمن را به تفکیک هر استان منتشر کرده که جزئیات آن به شرح زیر است:

تورم سالانه

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن امسال برای خانوارهای کشور به عدد ۳۴٫۲ درصد رسیده است اما بین استان‌ها بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان با ۳۷٫۸ و کمترین آن مربوط به استان مرکزی با ۳۰٫۹ درصد است.

تورم نقطه‌ای

خانوارهای کشور برای خرید کالاها و خدمات مصرفی در بهمن امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸٫۲ درصد بیشتر هزینه کرده‌اند.

در بین استان‌ها بیشترین نرخ تورم نقطه‌ای مربوط به استان کردستان  با ۵۸٫۳ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با ۴۳٫۴ درصد است.

تورم ماهانه

در ماه بهمن کالاها و خدمات برای خانوارهای کشور تورم ۲٫۵ درصدی داشته‌اند.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۳٫۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های خراسان جنوبی و گیلان با ۱٫۷ درصد افزایش است.

 

منبع: تجارت نیوز
  • خواب نما ارسالی در

    اینکه سفره مردم کوچکتر و سیه و سفید شده درست اما از معنویت پرتر شده است و بیچاره مسئولان و قوم و خویشاشان اگر چه سفره رن گی دارند و گلدونی وسط میز با انواع نوشا به و ترشی و سالاد و ماست و سبزی و برنج و گوشت و مرغ و ماهی و...اما مثل مردم معنو یت نداره .مامردم معنویت لای نون خالی می ذاریم میخوریم.ما در جوانی میمیریم اونها در 100سالگی ولی شب اول قبر فرشته ای نکر ه چون سد معبران شهرداری به سراغ ما و لعب تان تورهای خارجی به سراغ اونها !راستی چر ا؟

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...