|
کدخبر: 149813

خداحافظی سکه با روند نزولی؟

امروز برای سکه روز راحتی نیست، زیرا در روز گذشته سکه از نقطه مقاومتی در بازار نتوانست عبور کند. نقطه‌ای که وقتی به آن نزدیک شد فروش‌ها بالا رفت و قیمت پایین آمد. این اتفاق روند بازار سکه را با تردید روبه‌رو کرد.

پس از برخورد به مرز ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی، با فشار فروش مواجه شد؛ این فشار در معاملات پشت خطی ادامه یافت و فلز گران بهای داخلی به سوی سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کرد. از نگاه تحلیل گران فنی، اگر سکه سطح ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را حفظ کند، بار دیگر به سوی اعداد بالاتر بازخواهد گشت

در مقابل عده‌ای باور دارند، با از دست رفتن محدوده ۱۰میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی، وقت عقب نشینی از بازار سکه است. این عده احتمال افت فلز گران بهای داخلی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۱۰۰هزار تومان را مطرح می‌کنند.

افزایشی‌ها البته به روند بازار در ساعات پایانی روز یک شنبه نیز اشاره دارند، جایی که فلز گران بهای داخلی به سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برخورد می‌کند و طی یک روند صعودی سریع به محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی بازمی گردد. بازار امروز از نقطه‌ای آغاز به کار می‌کند که تقریبا بعدازظهر روز یک شنبه در آن قرار داشت.

شرط سکه بازان برای نزول

به باور برخی فعالان، سکه امروز به راحتی نزولی نخواهد شد. از نگاه آنها، فلز گران بهای داخلی در شرایطی به سوی نرخ‌های پایین تر حرکت خواهد کرد که دلار محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست بدهد. در کنار این، صعودی نشدن اونس طلا نیز برخلاف انتظار سکه بازان است. به این ترتیب، نرفتن طلای جهانی به بالای هزار و ۸۶۰ دلار سیگنال نزولی دیگری به معامله گران سکه امامی است. سکه در روز یک شنبه یک درصد بیشتر از دلار گران شد، چرا که معامله گران سکه امیدوار بودند، اونس طلا هفته جاری را با افزایش قیمت آغاز کند.

ارزش واقعی سکه نیز در روز یک شنبه کمی بالا آمد و به محدوده ۱۰ میلیون و ۳۵۰هزار تومان رسید. اگر قرار باشد، امروز حباب سکه با فرض ثبات اونس و دلار صفر شود، فلز گران بهای داخلی نیازدارد که حدود ۴ درصد از ارزش خود را از دست بدهد. با این حال، راه دیگر برای صفر شدن حباب این است که دلار به بالای کانال ۲۴ هزار تومانی پا بگذارد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر