|
کدخبر: 144938

مصوبه شورای رقابت برای گرانی خودرو لغو شود

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی گفت: طرحی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو در نظر گرفته است از طرف سازمان بازرسی کشور مورد ایراد است و باید تجدید نظر شود.

اقتصاد مصوبه شورای رقابت برای گرانی خودرو لغو شود

اشکان میرمحمدی درباره مصوبه اخیر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو با فرمول جدید افزود: با بررسی‌های به عمل آمده، شرایط بازار برای به کنترل گرفتن قیمت خودرو متوقف نخواهد ماند و همزمان با این مصوبه قیمت‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

میرمحمدی تصریح کرد: مقرر شده تا در بازه زمانی یک ماهه و طی سه ماه به صورت ۳۰ درصد، ۳۰ درصد این قیمت برای تعدادی از خودرو‌ها افزایش پیدا کند، ولی این رقم در مابقی خودرو‌ها هم موثر خواهد بود و بازار را دچار التهاب می‌کند.

وی گفت: با این مصوبه شورای رقابت؛ مرجع تعیین قیمت بازار به نوعی تحت هدایت خودروسازان قرار می‌گیرد و با عرضه قطره‌چکانی خودرو توسط خودروسازان، نبض بازار را کنترل می‌کنند که این شرایط یک فشار را به مردم تحمیل خواهد کرد.

بازرس کل امور صمت سازمان بازرسی افزود: با توجه به این شرایط که ایده آل هم نیست تصمیم گرفته شده مستلزم تجدید نظر خواهد بود.

میرمحمدی ادامه داد: هفته گذشته نامه‌ای به شورای رقابت ارسال کردیم و درخواست تجدید نظر را ارائه دادیم، ولی روز گذشته مصوبه شورای رقابت ابلاغ شده است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه افزایش تولید منجر به کاهش قیمت یا افزایش قیمت می‌شود هم گفت: افزایش تولید در صورت عرضه مناسب در بازار می‌تواند قیمت را به نوعی کاهش دهد، ولی مدیریت این موضوع در اختیار خودروساز قرار می‌گیرد.

میرمحمدی افزود: اقدام شورای رقابت شتابزده است و بایستی با شاخص‌های دیگر در ارتباط با کاهش قیمت خودرو و تدبیر برای زیان انباشته خودروسازان تصمیمی اتخاذ کند تا هم از تولید حمایت شود و هم به مصرف کننده فشار وارد نشود.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد که مدیریت بازار در اختیار تولیدکنندگان باشد قطعا برای حفظ منافع خود اتفاقاتی رخ می‌دهد که زیان آن به مردم می‌رسد.

 

منبع: تسنیم
 • سعید ارسالی در

  ازتون خواهش می کنم لتماستون می کنم ماشیناتوروگرون نکنین ما اشتباه نکردیم که ماشین ثبت نام کردیم الانم دارم ازینو اون پول قرض می کنم که بتونم پول ماشینمو جورکنم بهمن هم باید تکمیل وج کنم ماشینی که 70 تومن تکمیل وجش بوده الان باید 140بدم به خدا ندارم گرون نکونیدخسته شدیم

 • عباس ارسالی در

  مرگ بر انان که خون مردم محروم را تو شیشه می کنن

 • ناشناس ارسالی در

  کسی هست معنی شورای رفاقت رو بدونه آخه رق ابت چه معنی میده مگر اینکه منظور رقابت ب ا مردم باشه،آخه در خودروسازی که انحصار م طلق و فساد بی پایان...، وجود داره دیگه ک جاش معنی رقابت میده.‌‌...

 • ناشناس ارسالی در

  کاملا درسته

 • محمد ارسالی در

  شورای رقابت خر کیه ، مردم را به فلاکت ر ساندید با این فرغون هاتون .
  یکی به داد این مردم برسه ،بابا باز کنید در وار دات خودرو را، بگذارید هر کی میخواد ماشین وارد کنه بعدش هم قیمت ماشین داخلی را آز اد بگذارید هر چقدر ایران خودرو و پارس خو درو دلشون خواست قیمت بگذارند، روی ماشین هاشون ، فقط شما واردات را آزاد کنید ، ی کی به داد این مردم برسه ، یکی به داد این ملت برسه ، روحاااااااااااااااانی واگذار د کردم به دسته بریده علمدار کربلا که هشت ساله خون مردم را کردی توی شیشه ، عرضه ه یچی را نداشتی اگه جای تو یه آدم بیسواد ، اما با فهم و شعوری بود بهتر کشور را ادار ه می‌کرد ، خدا ازت نگذره همه سرمایمون را هم به گفته تو بردیم توی بورس و سرمایمون پودر شد ، خدا ازت نگذره ، خدااااااااااا ااااااا

 • ناشناس ارسالی در

  فقط می تونم بگم لعنت بهتون با این قیمت گ زاریتون

ارسال نظر