|
کدخبر: 136083

افت قیمت مسکن در تهران+جدول

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد طی حدود دو هفته گذشته به‌طور متوسط قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در بازار معاملات املاک مسکونی در برخی از فایل‌ها به‌طور محسوس کاهش یافته است.

اقتصاد افت قیمت مسکن در تهران+جدول

در شرایطی که تعداد قابل‌توجهی از فروشنده‌های مسکن طی روزهای اخیر نسبت به کاهش قیمت‌های پیشنهادی فایل‌های عرضه شده برای فروش اقدام کرده‌اند بخشی از سازنده‌ها و فروشنده‌های واحدهای مسکونی نوساز در برابر انعطاف قیمتی ایجادشده مقاومت می‌کنند.

فعالان بازار مسکن علت این مقاومت را ساخت واحدها با مصالح گران‌قیمت و همچنین چشم‌انداز سازنده‌ها از ادامه رشد قیمت مصالح عنوان می‌کنند.

تحقیقات میدانی نشان می‌دهد طی حدود دو هفته گذشته به‌طور متوسط قیمت‌های پیشنهادی فروش مسکن در بازار معاملات املاک مسکونی در برخی از فایل‌ها به‌طور محسوس کاهش یافت؛ اما هنوز برخی از فروشند‌‌ه‌ها به خصوص فروشنده‌های واحدهای مسکونی نوساز در برابر این کاهش مقاومت می‌کنند و هنوز هم فایل‌های خود را با همان سطح قیمت پیشنهادی یک تا دو ماه گذشته به متقاضیان خرید معرفی می‌کنند.

با این حال، بررسی‌ها حاکی است به خصوص در میان واحدهای مسکونی چندساله، انعطاف قیمتی آغاز شده است و برخی از فروشندگان واحدهای نوساز نیز اقدام به تعدیل قیمت‌های پیشنهادی خود کرده‌اند.

فعالان بازار مسکن می‌گویند درصورت ادامه روند ثبات نسبی آغازشده در سایر بازارهای اقتصادی به‌خصوص بازار ارز، آن دسته از فروشنده‌ها و مالکانی که اقدام به تعدیل قیمت‌های پیشنهادی نکرده‌اند، ناچار به تعدیل خواهند شد؛ چراکه در همین مقطع زمانی کنونی هم که قدری قیمت‌ها تعدیل شده است، بین قیمت قطعی فروش واحدهای مسکونی با قیمت پیشنهادی آنها در بعضی موارد فاصله قابل توجهی وجود دارد.

به این ترتیب بهتر است فروشنده‌های مسکن شرایط واقعی بازار را مورد توجه داشته باشند؛ چراکه دیدگاه‌های کارشناسی از کاهش انتظارات تورمی در ماه‌های پیش‌رو خبر می‌دهند و به نظر می‌رسد تا پایان سال، قیمت‌های پیشنهادی و قطعی باز هم تعدیل شود.

منبع: دنیای اقتصاد
  • وگوور ارسالی در

    حماقت هم حدی دارد از یک طرف امرو ز ۱۰درصد قیمت سیمان را افزایش می دهند و در زیر همین خبر از افت قیمت مسکن میگویند...

  • ناشناس ارسالی در

    خدا کند ارزان شود.ولی دیروز دوباره سیمان ده درصد گران شد‌.من که باورم نمیشه با ا ین گرانی مصالح خانه ارزان شود‌.

  • عالمتاج ارسالی در

    اخه با این قیمتهای نجومی که داده شده حدا قل متری25میلیون تاحداکثر160میلیون و با ح قوق ماهی 3میلیون چند سال طول میکشه یه نف ر یک خانه 50متری بخره؟!!!! اخه شرم هم خو ب چیزیه همه داریم از جیب همدیگه میبریم و همه خون همدیگه رو میمکیم تا فقط جیبهامو ن پر باشه و چند صباحی مثلا زندگی کنیم ام ا به چه قیمتی همش دروغ ،همش ریا،همش نقاب ،همش دزدی، همش تقلب ،همش کلاه سر هم گداش تن ،همش فریب،تا کی و تا کجا چرا به هم رح م نمیکنیم ، چرا انسان بودن رو فراموش کرد یم خدایا سرزمین و مردمان ما را از اینها☝ دور کن وما را محافظت کن ما داریم به قهق را میریم اندکی تامل

ارسال نظر