|
کدخبر: 128721

بحران اقتصادی وسط سفره مردم!

تورم روز افزون، کاهش ارزش پولی ملی، افزایش لحظه‌ای قیمت‌ها و تنش در بازارها مردم را عصبی، بی‌حوصله و افسرده ساخته است.

تا ۷سال پیش بود که کلمه "میلیارد" در دهان‌ها نمی‌چرخید و میلیون ارج و قرب خود را داشت. اما حالا میلیون کلمه‌ای خنده دار شده و پراید ۷میلیونی به مقامی بالاتر از ۱۳۰میلیون تومان ارتقا پیدا کرده است.

قیمت مسکن هم کلمه "میلیارد" را به تمسخر می‌گیرد. کالاهای اساسی، هزینه تردد، اجاره بهای مسکن، قیمت بنزین و... همه باهم سوار بر بالابرهای سریع و سیر شده‌اند و از بالاترین جایگاه به مردم فخر می‌فروشند. در این میان قیمت دلار و سکه نیز با بال‌های طلایی هر روز بالاتر می‌پرند و به درآمد مردم پوزخند می‌زنند.

گرانی‌ها سفره، سبد کالا، تفریحات و حتی سلامت مردم را نشانه می‌رود و هزینه‌های هنگفت سلامت را به جامعه تحمیل می‌کند. این در حالی است که شیوع کرونا بار مضاعفی به جامعه تحمیل کرده و کادر درمان را خسته کرده است. حالا قشر متوسط و دهک‌های کم درآمد و بی‌بضاعت مجبورند علاوه بر کرونا، بار گرانی را با هم به دوش بکشند و حتی از تفریحات ساده هم محروم شده‌اند و فقط کار می‌کنند و کار می‌کنند تا هزینه‌های ابتدایی خودشان را تامین کنند. به میان مردم رفتیم تا از بدانیم کدام تفریح و کالای اساسی از سبد کالاهایشان بیرون انداخته شده است.

منبع: رکنا

ارسال نظر