کدخبر: 106240

دلیل افزایش قیمت مرغ چیست؟

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه طی چند روز اخیر نرخ مرغ در کرمانشاه هم مانند سراسر کشور بالا رفته، گفت: دلیل اصلی این افزایش قیمت، تعیین تکلیف ارز نهاده‌های دامی وارداتی است.

اقتصاد دلیل افزایش قیمت مرغ چیست؟

باباخانی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: معمولا در برخی سال‌ها با شروع فصل گرما با کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌های گرمسیری از جمله خوزستان مواجهیم که باید از ظرفیت استان‌های دیگر برای تامین نیاز استان‌هایی که با کاهش تولید مواجه بوده‌اند استفاده شود و این امر به بالا رفتن قیمت‌ها به صورت سراسری دامن می‌زند.

او با بیان اینکه تدابیری برای مدیریت نرخ مرغ در استان اندیشیده شده، گفت: یکی از این برنامه‌ها توزیع حدود ۱۵۰ تن مرغ برای تنظیم بازار است.

باباخانی درباره وضعیت قیمت‌ها افزود: این امکان وجود دارد که ستاد تنظیم بازار کشور با توجه به افزایش قیمتی که در نهاده‌های دامی داشتیم، نرخ جدید مصوبی برای مرغ تعیین کند که تلاش می‌کنیم هر قیمتی که در کشور به تصویب رسید، در کرمانشاه پایین‌تر از میانگین کشور باشد.

مسعود بیگلری معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز درباره وضعیت نرخ مرغ در کرمانشاه گفت: هم اکنون نرخ مرغ در بازار کرمانشاه به کیلویی حدود ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان رسیده است.

او افزود: این افزایش نرخ سراسری است و فقط مختص به استان کرمانشاه نیست.

بیگلری نرخ مصوب مرغ در کرمانشاه را کیلویی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و ادامه داد: اگرچه عرضه نرخ مرغ با نرخ بیش از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تخلف است، اما اکنون به صورت سراسری شاهد بالا رفتن قیمت‌ها هستیم و نرخ در بازار به بالاتر از رقم مصوب رسیده است.

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان کرمانشاه گفت: با وجود اینکه افزایش قیمت‌ها سراسری رخ داده، اما نظارت‌ها را در بازار کرمانشاه تشدید کرده‌ایم و در تلاشیم از تخلف و گرانفروشی جلوگیری کنیم.

 

منبع: بوبینا

ارسال نظر