کدخبر: 102591

قیمت جهانی طلا مشخص شد

در حالی که بازارها در انتظار انتشار گزارش بازار کار امریکا هستند و امیدها به ترمیم اقتصادی افزایش یافته است نرخ طلا به دلیل افزایش اشتها برای ریسک‌پذیری امروز کاهش داشته و در مسیر سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفته است.

اقتصاد قیمت جهانی طلا مشخص شد

بر اساس این گزارش، نرخ هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد افت به ۱۷۱۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. نرخ فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت با ۰.۶۳ درصد افت به ۱۷۱۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون ۰.۸ درصد افت داشته که می‌تواند بزرگترین افت هفتگی از هفته منتهی به اول ماه می‌تاکنون لقب بگیرد.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا در این باره گفت: «پس از رشد معجزه آسای شاخص‌ها در بازارهای بورس نرخ طلا تحت فشار قرار گرفته است.» ارزش سهام در بازارهای آسیایی هرچند امروز از بالاترین رقم‌های چند هفته اخیر عقب نشینی کرد اما همچنان در مسیر ثبت بزرگترین رشد هفتگی بیش از ۸ سال اخیر باقی مانده است.

اکنون سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار آمارهای اشتغال بخش غیرکشاورزی اقتصاد امریکا در ماه می‌هستند که احتمالا نشان خواهد داد ۸ میلیون نفر دیگر از کار بیکار شده‌اند. این آمار نسبت به رقم بی‌سابقه ۲۰.۵۳۷ میلیون نفری که در ماه آوریل بیکار شدند اندکی امیدوارکننده است.

مویا افزود، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته، تنش‌های تجاری تداوم دارد، ریسک موج دوم شیوع کرونا همچنان باقی است و بانک مرکزی اروپا نشان داده که همچنان ممکن است بازارها را فاغلگیر کند، به نظر می‌رسد که بازار طلا آماده رشد مجدد نرخ هاست.

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه با افزایش بیش از انتظار حجم بسته محرک اقتصادی آتی خود موافقت کرد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر