کدخبر: 102124

قیمت خانه چگونه به آرامش می‌رسد؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که درج قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی قماربازی است، گفت: اگر قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی اعلام نکنند، بازار مسکن به آرامش می‌رسد.

اقتصاد قیمت خانه چگونه به آرامش می‌رسد؟

مصطفی‌قلی خسروی با یادآوری این‌که حدود ۲۰ درصد کاهش تعداد معاملات مسکن (۱۷ درصد در مبایعه‌نامه و ۲۳ درصد در اجاره‌نامه) را شاهد هستیم، اظهار کرد: چنانچه دیگر قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی اعلام نکنند، وضعیت بازار در بلندمدت به آرامش خواهد رسید.

وی ادامه داد: یک قماربازی در اینجا صورت گرفته است؛‌ یعنی فردی در خانه نشسته و می‌گوید ما که ضرر نمی‌کنیم به یکی از سایت‌ها مراجعه کرده و قیمت ملک خود را مثلا ۱۸ میلیون تومان اعلام می‌کند. همسایه بالایی که قیمت را ۱۶ میلیون اعلام کرده بود این آگهی را می‌بیند و قیمت ملک خود را ۲۰ میلیون تومان اعلام می‌کند.

وی افزود: همان فردی که ملک خود را ۱۸ میلیون تومان فایل کرده بود قیمت را به ۲۲ میلیون تومان افزایش می‌دهد. همین گونه قیمت مسکن بالا می‌رود و مردم توان ورود به بازار را نداشته و این بخش کلاف سردرگم می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاران املاک، تصریح کرد: این در حالی است که قیمت ملک ۲۲ میلیون تومانی در بازار ۱۶ میلیون تومان هم نیست.

خسروی گفت: هیچ جای دنیا را نداریم که قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی درج کنند. اینها اسم این کار را شفاف‌سازی گذاشته‌اند، بنده می‌گویم این کار جنجال‌بازی و قماربازی است.

منبع: تسنیم
  • ناشناس ارسالی در

    عزیر هرچی دست ملت هست میخواین نابود کنین ولی ماشین دلار سکه طلا بنزین نفت گاز همه چی را شما میخواین گرون به ملت بدین شده دزدی سر گردنه هر کی زورش بشتر چپاولش هم بیشتره

  • علی ارسالی در

    خدالعنت کنه هرچی دلال وگرانفروشه.نیازاصلی مردم شده تفریح ومنبع درآمدمیلیاردی سوداگران مسکن.متاسفانه دولت هم انگارنه انگار که وزارت مسکنی داره.نه نظارت میکنه نه اقدامی.تنهاراهش ورود قوه محترم قضاییه.

  • ناشناس ارسالی در

    سیصد راس گاو شیرده داشته باشیم روزی دوازده هزار کیلو شیر میده

ارسال نظر