|

بخوانید :

کدخبر: 212358

نماینده مجلس: مراقبیم لوازم خانگی داخلی کم گران بشوند!

امروز تولید داخل در حجم بسیار زیادی توسعه پیدا کرده است و این باعث شد تا ما شاهد رونق خوبی در تولید لوازم خانگی باشیم و از این جهت یک فرصت طلایی و مغتنم برای تولیدکنندگان لوازم خانگی بود.

اصناف نماینده مجلس: مراقبیم لوازم خانگی داخلی کم گران بشوند!

علی‌اکبر کریمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دستور مقام معظم رهبری پیرامون ممنوعیت ورود لوازم خارجی گفت: دستور ایشان دلالت بر این داشت که این ماموریتی که از قبل وجود داشته برداشته نشود و همچنان ادامه داشته باشد و از سال ۱۳۹۷ واردات تعداد زیادی از اقلام لوازم خانگی ممنوع شده بود و دو شرکت ال جی و سامسونگ نیز بازار ایران را ترک کردند و حتی حاضر به دادن قطعات نشدند.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ ها باعث یک نوع توفیق اجباری شد، ادامه داد: امروز تولید داخل در حجم بسیار زیادی توسعه پیدا کرده است و این باعث شد تا ما شاهد رونق خوبی در تولید لوازم خانگی باشیم و از این جهت یک فرصت طلایی و مغتنم برای تولیدکنندگان لوازم خانگی بود.

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی باید قدردان فرصت به وجود آمده باشند، گفت: با توجه به گزارش‌هایی که ما از سطح بازار و مردم به دست آورده‌ایم، افزایش زیادی در قیمت لوازم خانگی رخ داده است. ما جلسه‌ای را هفته گذشته در کمیسیون صنایع برگزار کردیم که با مسئولان مربوطه از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و وزارت صمت گفت‌وگوهایی کردیم و آنجا این بحث مطرح شد و گزارشی که دادند این بود که ما در مرداد ماه آنالیز قیمت داشته‌ایم و آن زمان یک افزایش قیمتی را شاهد بودیم ولی در مهر ماه هیچ افزایش قیمتی نداشتیم.

وی ادامه داد: اتفاقی که در این چند ماه افتاده این است که دلالان و واسطه‌ها در بازار محصولات کارخانه‌ها را در فرایند فروش و تولید می‌خرند و بعد آن را گرانتر می‌فروشند که نهایتا به دست مصرف کننده نهایی با قیمت بالاتری می‌رسد که این مسئله بحث شد و قرار شد انجمن لوازم خانگی با همراهی تولیدکنندگان و وزارت صمت، حضور واسطه‌ها را کمرنگ کنند و وضعیت توزیع بهتر شود.

وی ادامه داد: ما قطعا به عنوان ابزار نظارتی بر قیمت‌ها نظارت خواهیم کرد که کالاهای تولید شده با حداقل افزایش قیمت توزیع شود تا فشاری بر مصرف کنندگان نیاید. هرچند همچنان یکی از مشکلات مهم ما اختلال در روند توزیع محصولات است که باید با یک برنامه‌ریزی مناسب این مسئله را حل کنیم.

منبع: ایلنا
 • email@gmail.com ارسالی در

  :) "مسئولان" و "مسئولين&q uot; و "مسئولات" عزيز !!! مرسي كه هستين و اينققققققققققققققققققدر به ف كر "گراني" و "كم گران&quo t; شدن اقلام مورد نياز مردم هستين!!! چقد ر شماها "پرخاصيت" هستين !!! تو رو بخدا هر روز براي خودتون و همكارانتون "اسپند" دود كنين تا يكوقت &quo t;چشم نخورين" !!! ما مردم اصلاً راض ي نيستيم بخاطر اينهمه زحمتي كه شبانه روز ي برامون مي كشيد، خداي ناكرده دچار ناراح تي و كسالت بشين!!!

 • ناشناس ارسالی در

  سلام عیکم
  اگر شما برای مردم کار میکنید این پیام را اطلاع رسانی نمایید.
  ((جناب آقای میر کاظمی رئیس برنامه وبودجه ورییس صندوق بازنشستگی در پاسخ به سوال تامین پرداخت حقوق کامل بازنشستگان میفرما یند که دولت گذشته این کمبود اعتبار رابوجود آوردند و از نظر اخلاقی درست نمی باشد .ولی خواهشمند است به این عزیزان بفرمایند که حقوق معوقه کامل قانونی ما بازنشستگان راپرداخت نمایند .ودر این راستا لطفا پیگیری واقدام قانونی نمایند. ))
  تشکر

 • بب ارسالی در

  اقای کریمی قربون سرت اجازه بده خود تولید کنندگان تصمیم بگیرند چون می ترسیم این ک م گران شدن بشود همان شیب ملایم اقای روحا نی

 • محمد ارسالی در

  کم گران بشوند! خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • یک فرهنگی ارسالی در

  اگه حرف نزنی خیلی بهتره پر رویی هم حد ی دارد بس کنید

  • ناشناس ارسالی در

   وقتی کارخانه تولید لوازم خانگی در کشور خودمونه و میگن دلال ها مقصرند ببین اینا تا چه حد بی عرضه هستند که نمیتونن توی هر شهری حداقل یک نمایندگی فروش بزنن و در کل کشور قیمت را ثابت اعلام کنن هرچند که دلال ها در واقع خودشون هستن و بجای اینکه به فکر ارزان کردن باشند میگن سعی می‌کنیم کم گران کنیم

 • ناشناس ارسالی در

  مراقب باش کم گرون بشه

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت خدا...

 • رضا ارسالی در

  ما چقدر خوشبختیم که شمارو داریم اگه شمار و نداشتیم باید چه خاکی به سرمان می ریختی م خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • ناشناس ارسالی در

  نمیگه باید ارزون ش کنیم میگه کم گران ش کنیم اولا کم که گفتی از نظره شما چقدره و همین که میگی کم یعنی وضع مالی ت در مجلس خوب شده یا خواستی فقط یه حرفی زده باشی . مثلاً پراید که 140میلیونه زیاد گرون شده حالا کم گرون بشه مثلاً 160میلیون

 • رحمان ارسالی در

  خاک تو سر ما با این طرز فکر نماینده هامو ن

 • ناشناس ارسالی در

  آقای نماینده افتخار کن که جلوی ازدواج بس یاری از دختران آبرومند به خاطر نداشتن هز ینه جهیزیه گران قیمت ثبت کردید یک لباس ش ویی ۱/5 شده ۱۵ میلیون تومان یک جهاز ساده ۴۰۰ میلیون تومان میشد بازم گران کنید.ای کاش تاپنج سال هیچ حقوقی اضافه نمیشد وق یمت ها ثابت می شد

 • جوان متاهل مستاجربیکاربدون راه درامد ارسالی در

  فقط وفقط خدا لعنت کند این مسولان نون به نرخ روزخوردرمملکت ما

 • ناشناس ارسالی در

  سوتی دادید!!!!!!!!! یعنی گرانی در دستور کار همیشگی شما هست .

 • ناشناس ارسالی در

  بی تاثیر نیست کاملا در راستای منافع مردم !!!!!!!!!!!!

 • غلامرضا ایمانی ارسالی در

  سلام به مردم خوب کشورم۰
  آقای کریمی عزیز ای کاش گزارش نمی گرفتید خودتان فقط دریک ماه فقط یک ساعت وقت بگذارید و در م یان مردم باشید یعنی بین کسانی که ادعا می کنید که وکیل آنها هستید و ببینید که مرد م با گرانی ، بیکاری ، چطور گذران امور مک نند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...