|

بخوانید :

کدخبر: 212224

علت افزایش قیمت ماهی چیست؟

رییس سازمان شیلات کشور گفت: علت افزایش قیمت ماهی در بازار از یکسو افزایش قیمت نهاده‌ها و هزینه‌های تولید و از سوی دیگر نبود شبکه توزیع و دلال بازی است.

نبی اله خون میرزایی اظهار کرد: برای اینکه محصولات شیلات از جمله ماهی به دست مصرف کننده برسد چند دست جا به جا می‌شود و در واقع قیمتی که تولید کننده برای محصولش دریافت می‌کند بسیار پایین‌تر از آن چیزی است که محصول در بازار به فروش می‌رسد.

رییس سازمان شیلات کشور افزود: همین دست به دست شدن محصولات شیلات و دلال بازی‌ها موجب افزایش قیمت می‌شود از سوی دیگر شبکه توزیع مناسبی نیز برای بازاررسانی محصولات حوزه شیلات وجود ندارد و گرانی ماهی که اخیراً شاهد آن هستیم حاصل همین مشکلات است.

خون میرزایی گفت: البته هزینه‌های تولید از جمله نهاده‌ها و کارگر نیز افزایش پیدا کرده و فروش با قیمت‌های قبل برای تولیدکننده به صرفه نیست.

وی افزود: در حال حاضر همه تلاش مجموعه شیلات بر این است که با استفاده از ظرفیت اتحادیه‌ها و انجمن‌های این حوزه شبکه توزیع محصولات شیلات را مناسب سازی کنند و به این ترتیب موجبات حذف دلال بازی‌ها فراهم آید.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
  • ناشناس ارسالی در

    نبود شبکه توزیع سالم و دلال بازی در مورد همه اقلام صدق می کند . موضوع قیمت تمام شده یک عوامفریبی است . اگر تولید کننده با تخصص و تلاش خود توان تولید با قیمت مناسب را دارد باید مجوز تولید داشته باشدنه هر کسی با هر شیوه ای و با هر قیمتی.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...