|
کدخبر: 176918

این میوه کیلویی یک میلیون تومان است! + عکس

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به تولید بلوبری در استان گفت: هر کیلوگرم بلوبری به قیمت یک میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

اصناف این میوه کیلویی یک میلیون تومان است! + عکس

مسعود الماسی در جمع خبرنگاران از تولید بلوبری برای اولین بار در استان خبر داد و افزود: کار تحقیقات برای کشت این گیاه در نخستین باغ الگویی بلوبری در گیلان با موفقیت به پایان رسیده است.

وی افزود: پس از ۳ سال تحقیق و بررسی موفق شدیم برای نخستین بار در گیلان گیاه بلوبری را تکثیر کرده و به مرحله تولید برسانیم.

الماسی با اشاره به اینکه در حال حاضر تکثیر این گیاه فقط در مراکز تحقیقاتی از طریق کشت بافت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر موفق شدیم ۸۰۰۰ نهال بلوبری را تکثیر کنیم که خوشبختانه این درختان به مرحله‌ی میوه دهی رسیده است.

وی با بیان اینکه بلوبری ارزش اقتصادی بالایی دارد، تصریح کرد: هر کیلوگرم بلوبری به قیمت یک میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از این میوه علاوه بر استفاده به صورت خام، در تولید مربا، ژله، دسر و نوشیدنی هم استفاده می‌شود.

بلوبری سرشار از فلاونوئیدها، تانن‌ها، اسیدهای فنولیک و آنتوسیانین است و با داشتن فیبر فراوان، تانن‌ها، آنتوسیانین‌ها، ویتامین C، اسیدهای چرب امگا ۳، کارتنوئیدها و مواد معدنی، ارزش غذایی بالایی دارد.

مطالعات نشان می‌دهد که بلوبری به دلیل وجود ترکیبات زیستی فعال به ویژه آنتوسیانین ها، نقش بسیار سودمندی در سلامتی دارند.

 • ناشناس ارسالی در

  با این قیمت؟ تولید نکنید لطفا

 • ناشناس ارسالی در

  حالا مردم می تونن با این قیمت بخرن؟

  • بینام ارسالی در

   همینو بگو.با این قیمت که بازار پیدا نمیک نن

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا نمیدونم چی باید گفت یک میلیون تومن کاری به این میوه ندارم ولی قیمتش ن اهی به توی میدون های شهر وافرادی که در سرما وگرما به امید کار روزمزد اونجا مینشینند تا کسی انها رو برای کار حتی چند ساعت ببر د که محتاج نون شب هستند بعد تعدادی به پا ی یک میوه که در خارج از کشور بصورت جنگل در کنار خانه ها هست ومیخورند بدون هزینه والبته در فروشگاه هوشون هم هست ولی مردما ن ما بابتش یک میلیون می دهند شاید بابت ا ون درامد عرقی ریخته نشده وگرنه بابتش این هزینه پرداخت نمیشد

 • منصور ارسالی در

  این میوه را فقط آخوندهای کله سیاه میخورن د که مثل بختک 43ساله خون ملت را میخورند اگر زالو هم بودند تا الان سیر شده بودن ن ه مثل منی که خریدم از میوه فروشی پیاز و سیب زمینی است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...