|
کدخبر: 152915

آخرین جزییات از تامین کالای شب عید

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و تأثیر آن بر بازار بسیاری از اصناف در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند ولی همچنان همکاری لازم را با دولت دارند.

ابراهیم درستی، نماینده وزیر صمت عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران درمورد وضعیت واحدهای صنفی و بازار شب عید گفت: بسیاری از اصناف از بهمن ماه سال گذشته به خاطر شیوع کرونا و تعطیلی بازار و درآمد پایین و ماندن جنس‌ها در انبارها به ورشکستگی رسیدند و خیلی از واحدها ضرر کردند؛ اما با این حال همکاری‌های لازم را برای کنترل کرونا انجام دادند.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در ارتباط با بازار شب عید افزود: در مورد شب عید هم خوشبختانه مشکلی در زمینه تامین کالاها نداریم؛ اما صادقانه بگویم که یک مقداری کالا درحال‌حاضر گران است و خوشبختانه واحد صنفی گرانفروش نداریم که اگر باشد هم با نظارت ما قابل پیشگیری است.

کالاهای سبد خانوار در بازار هست و جای نگرانی وجود ندارد فقط از مصرف‌کنندگان درخواست دارم که با کم شدن کالایی در بازار برای خرید بیش از حد آن هجوم نیاورند و خرید خود را مدیریت کنند تا مشکلی پیش نیاید.

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در مورد تامین کالا و تنظیم بازار شب عید بیان کرد: جلساتی در دو ماه گذشته با نمایندگان مجلس، کمیسیون تلفیق و کمیسیون اقتصاد با مدیریت آقای حسن پور ریاست محترم کمیسون اصناف در مجلس برگزار کردیم و طی پنج جلسه در پنج هفته برای تامین کالاهای شب عید که نتیجه و گزارش این نشست‌ها به وزرات صمت و اقتصاد و دارایی داده شده است تا چاره اندیشی‌های لازم صورت بگیرد و مشکلی نداشته باشیم.

درستی در ادامه به موضوع تغییر کاربری بسیاری از واحد‌های صنفی به خاطر بیماری کرونا اشاره و عنوان کرد: در این یک سال بسیاری از اصناف که فصلی هستند ضرر کردند و خسارت دیدند که امسال هم به دلیل افزایش نرخ دلار توان و قدرت خرید بالایی ندارند که با تثبیت قیمت ارز می‌توان باعث آرامش در بازار شد و خواهش ما این است که در بحث مالیات از بخش‌ها و اصنافی مالیات گرفته شود که فروش داشته‌اند و درآمد داشته‌اند واجازه بدهند که کسانی که پرونده مالیاتی درسازمان ندارند و یا دلایل کافی مبنی بر درآمد خوب واحد صنفی دارند آنها مالیات پرداخت کنند و مالیات از آنها گرفته شود.

منبع: اتاق اصناف

ارسال نظر