|
کدخبر: 113058

منتظر ارزان شدن تخم مرغ در بازار باشید

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با توجه به محدودیت‌های صادراتی قیمت تخم‌مرغ در حال کاهش است و اقداماتی از قبیل عرضه مرغ منجمد برای تنظیم بازار گوشت مرغ انجام شده است.

اصناف منتظر ارزان شدن تخم مرغ در بازار باشید

کامران کارگر، با اشاره به قیمت برخی اقلام و کالاهای اساسی برای مصرف کننده، گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب کارخانه ۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده و براین اساس قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تخم‌مرغ بصورت شانه‌ای عرضه می‌شود و هر شانه تخم‌مرغ وزنی حدود یک کیلو و ۷۰۰ گرم تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم دارد.

محدودیتی در تولید گوشت و تخم مرغ نداریم

وی با اشاره اعمال محدودیت‌هایی برای صادرات تخم‌مرغ، افزود: در حال حاضر قیمت تخم‌مرغ در حال کاهش است و حتی به قیمتی کمتر از قیمت مصوب درب کارخانه عرضه می‌شود.

کارگر در مورد قیمت گوشت مرغ، گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف‌کننده ۱۵ هزار تومان با ۵ درصد نوسان تعیین شده بنابراین ممکن است این کالا با ۵ درصد بیش از قیمت مصوب نیز عرضه شود.

وی با بیان اینکه هیچ کمبودی در مورد گوشت مرغ و تخم‌مرغ در بازار وجود ندارد، گفت: از چند هفته پیش عرضه گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز شده و عرضه این کالا با قیمت مصوب در راستای تنظیم بازار ادامه دارد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر