|

بخوانید :

کدخبر: 271217

تسهیلات ویژه مسکن برای معلمان + جزئیات

استاندار سمنان گفت: تخصیص مسکن در قالب طرح ملی مسکن با تسهیلات ویژه برای معلمان این استان در دستور کار است.

سید محمدرضا هاشمی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان سمنان که در سالن جلسات استانداری سمنان برگزار شد، با اشاره به جایگاه امر تعلیم و تربیت در نظام آموزشی اظهار داشت: معلمان نباید امروز دغدغه مسکن داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه پیگیر رفع مشکلات جامعه فرهنگی استان هستیم گفت: تخصیص مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با تسهیلات ویژه برای معلمان در دستور کار است.

سطح باسوادی در استان از میانگین کشوری بالاتر است

استاندار سمنان با اشاره به اینکه سطح باسوادی در استان از میانگین کشوری بالاتر است خاطرنشان کرد: قطعاً کسب این جایگاه حاصل تلاش و زحمات معلمان، دانش آموزان، اولیا و جامعه فرهیخته استان سمنان است.

هاشمی با تأکید بر توزیع عادلانه امکانات و تجهیزات آموزشی در استان سمنان بیان کرد: عدالت آموزشی در جامعه اسلامی یک ضرورت اساسی و انکارناپذیر است.

وی وضعیت استان سمنان را از حیث نوسازی و تجهیز مدارس و تعداد مدارس خشتی، گلی، کانکسی و تخریبی مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیران در استان به نحو مطلوبی انجام شده است و باید در این راستا قدردان حضور ارزشمند خیران مدرسه‌ساز در سطح استان بود.

استاندار سمنان تصریح کرد: اعتبارات بسیار خوبی از محل سفر ریاست‌جمهور در بحث نوسازی و تجهیز مدارس استان سمنان، احداث استخر و مجموعه‌های ورزشی ویژه دانش‌آموزان صورت گرفته است و اقدامات لازم در این راستا در دست اقدام است.

هاشمی دانش آموزان را آینده‌سازان نظام عنوان کرد و گفت: هیچ دانش‌آموزی به دلیل نبود امکانات و تجهیزات آموزشی لازم نباید از امر تحصیل محروم بماند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...