|

بخوانید :

کدخبر: 211690

پای بیت کوین به صندوق بازنشستگی معلمان باز شد

صندوق بازنشستگی اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی از سرمایه گذاری بر روی صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین (ETF) خبر داد.

بر اساس این گزارش، صندوق عمومی بازنشستگی کره جنوبی به همراه اتحادیه صنفی معلمان این کشور از تصمیم خود برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین خبر دادند. 

لازم به ذکر است، صندوق اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی که از بزرگترین نهادهای سرمایه گذار این کشور محسوب می شود، در حال بررسی نوع سرمایه گذاری خود در صندوق های ETF بیت کوین بوده و قرار است مراحل سرمایه گذاری خود را تا نیمه نخست سال ۲۰۲۲ تکمیل کند. 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی روزنامه «اکونومیک دیلی کره جنوبی»، صندوق اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی در حال بررسی سرمایه گذاری بر روی چندین محصول بیت کوین ETF، از جمله محصولات شرکت مدیریت دارایی کره جنوبی (Mirae) است. این شرکت تاکنون دو صندوق ETF را برای استفاده از سود حاصل از معاملات آتی بیت کوین از طریق شرکت تابعه کانادایی Horizons در آوریل ۲۰۲۱ راه اندازی کرد.

یکی از مدیران اجرایی صندوق اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی در این خصوص گفت: از آنجاکه چندین محصول مرتبط با  محصولات ETF توسط شرکت های بزرگ کره ای مانند Mirae به خوبی طراحی شده و آماده استفاده هستند، ما برای سرمایه گذاری بر روی EFTها پس از مشاوره با مدیران بخش سرمایه گذاری خود آماده هستیم. 

این مدیر اجرایی همچنین گفت که صندوق اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی به احتمال زیاد بر روی صندوق ETF GLOBAL که از زیر مجموعه های Mirae محسوب می شود نیز سرمایه گذاری خواهد کرد. 

صندوق اتحادیه صنفی معلمان کره جنوبی بزرگترین سرمایه گذار نهادی در کره جنوبی محسوب می شود که سرمایه های بیش از ۴۰ میلیون دلار در اختیار دارد که از این مقدار، ۴۰ درصد آن در بخش دارایی های مختلف سرمایه گذاری شده و ۹ درصد نیز به سرمایه گذاری های بین المللی تخصیص داده شده است.

 

 
 

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...