|

بخوانید :

کدخبر: 214549 سهیل فرزین

رییس انجمن برگزارکنندگان نمایشگاهی در گفتگو با گسترش نیوز مطرح کرد:

پیشنهادی طلایی برای تغییر بزرگ در صنعت نمایشگاهی

سالاررضایی گفت: امروزه مبلغ ورودی نمایشگاه ها بسیار ارزان است و این ظرفیت وجود دارد که این قیمت بین ۵ تا ۸ برابر افزایش پیدا کند.

نمایشگاه پیشنهادی طلایی برای تغییر بزرگ در صنعت نمایشگاهی

در تمام کشورها قیمت ورودی نمایشگاه عددی بالا است و همین دلیل موجب شده که عموم افراد عادی از شرکت در رویدادها اجتناب کنند و نمایشگاه ها به صورت تخصصی برگزار شوند. اما در کشور ما هزینه ورود به نمایشگاه ها رقمی بسیار پایین است و همین امر موجب شده که افراد مختلف وارد سایت نمایشگاهی شده و از ماهیت تخصصی بودن رویدادها کم کند و از طرفی برخی مشکلات و معضلات اجتماعی مانند جیب بری و سرقت را در سایت های نمایشگاهی را موجب می شود. قاسم سالاررضایی، مدیر انجمن برگزارکنندگان نمایشگاهی در همین زمینه پیشنهادی دارد که در گفتگو با گسترش نیوز آن را مطرح کرده است. با گسترش نیوز همراه باشید.

سالاررضایی در ابتدای این گفتگو به تشریح وضعیت کنونی صنعت نمایشگاهی پرداخت و گفت: با کنترل و مدیریت شیوع ویروس کرونا و همچنین تسریع در واکسیناسیون عمومی فعالیت های نمایشگاهی نیز رونق گرفته اند. بدون شک اثرات این اتفاق در ۶ ماهه دوم سال جاری، خود را نشان خواهد داد. بررسی عملکرد چند رویداد اخیر که در سایت تهران برگزار شد و استقبال خوب مخاطبان تخصصی این حوزه نیز نشان دهنده همین موضوع است.

قاسم-سالار-رضایی

مبلغ ورودی نمایشگاه ها ۸ برابر شود

مدیر انجمن برگزارکنندگان همچنین به روند تخصصی شدن رویدادها اشاره کرد و گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا هم حدود ۸۰ درصد از رویدادها به صورت تخصصی برگزار می شد. اما نباید فراموش کرد که تخصصی شدن تمام رویدادها امری به غایت مهم و تاثیرگذار در صنعت نمایشگاهی خواهد بود و روند امروزی برگزاری تخصصی رویدادها نیز بسیار امیدوارکننده است. در همین راستا پیشنهادی را برای ایجاد تغییری بزرگ در صنعت نمایشگاهی مطرح کرده ام. امروزه مبلغ ورودی نمایشگاه ها بسیار ارزان است و این ظرفیت وجود دارد که این قیمت بین ۵ تا ۸ افزایش پیدا کند. امروزه بلیت ورودی برای نمایشگاه های دوبی رقمی حدود ۳۰۰ درهم و در کشور آلمان رقمی بین ۹۰ تا ۱۰۰ یورو است. قیمت پایین بلیت های ورودی سایت تهران بزرگ ترین اشکال برای شرکت سهامی نمایشگاه ها است. پایین بودن قیمت ورودی نمایشگاه ها هزاران اتفاق تلخ و ناگوار مانند سرقت و جیب بری و ... را نیز در پی دارد.

وی در ادامه افزود: با بالابردن قیمت ورودی نمایشگاه ها از ایجاد مزاحمت های احتمالی کاسته و نفراتی که سر و کاری با نمایشگاه ها ندارند وارد محوطه نمایشگاهی نخواهند شد و بسیاری از عوامل ایجاد ناهنجاری ها از بین خواهد رفت. قیمت بلیت سایت های نمایشگاهی در تمام کشورهای دنیا با رقم بلیت در ایران قابل مقایسه نیست. به عقیده من شرکت سهامی نمایشگاه ها می تواند بلیت فروشی را به مجری رویدادها واگذار کند؛ چرا که خود مجری بهتر از هر کسی از توان مالی شرکت کنندگان خود مطلع است. سود این کار هم به نفع مجری برگزارکننده و هم به نفع شرکت سهامی نمایشگاه ها خواهد بود.

قاسم-سالاررضایی

برنامه انجمن برگزارکنندگان در دوره جدید

رییس انجمن برگزارکنندگان در بخش پایانی صحبت های خود به برنامه های این انجمن در دوره جدید اشاره کرد و گفت: ما در این دوره چند گام بسیار مهم برداشته ایم. در همین راستا بخش خدمات به قرارداد مجری ها اضافه شده است. در قدم دوم نیز در صدد هستیم با مذاکره ای که با اتاق بازرگانی ایران و تهران ترتیب داده ایم، فدراسیون صنعت نمایشگاهی را با همراهی انجمن های غرفه سازان، برگزارکنندگان، سایت داران، خدمات و بخش خارجی تشکیل دهیم. این فدراسیون در بخش های مختلف مانند اخذ مجوزها، برگزاری رویدادها و موارد دیگر قدرت چانه زنی قوی خواهد داشت تا بیشتر از این مورد ظلم واقع نشود. خوشبختانه اعضای هیئت مدیره انجمن نیز نفراتی دارای ارتباطات قوی و روحیه بالایی هستند.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...