|

بخوانید :

کدخبر: 201184

۱۸ عرضه اولیه جذاب زیرمجموعه شستا در راه بازار سرمایه

نماد شستا در گزارش تفسیری خود برنامه عرضه اولیه‌های زیرمجموعه‌های خود برای تابستان ۱۴۰۰ تا بهار ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

 در هفته جاری ۳ عرضه اولیه در بازار سرمایه انجام شد که ۲ عرضه اولیه در بازار فرابورس و یک نماد در بازار بورس عرضه شد. نماد‌های حآفرین و توسن در هفته جاری برای اولین بصورت ترکیبی انجام شد و عرضه اولیه نماد فسبزوار به روش قبلی عرضه شد.

بورس هرچقدر هم ریزش داشته باشد و به رنگ سرخ در بیاید، عرضه‌های اولیه برای سهامداران جذابیت خاص خودش را دارد؛ با توجه به شرایط بازار سرمایه، سهامداران هنوز هم باید منتظر عرضه اولیه‌های بیشتری باشند. چند نماد در بازار سرمایه درج شده اند و احتمال عرضه‌های آن‌ها در هفته‌های آتی وجود دارد.

همچنین نماد شستا در گزارش تفسیری خود برنامه عرضه اولیه‌های زیرمجموعه‌های خود برای تابستان ۱۴۰۰ تا بهار ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

از این تعداد دو نماد مستقیما توسط شستا، ۵ نماد توسط تاپیکو، ۴ نماد توسط تیپیکو و دیگر نماد‌ها هم توسط بقیه هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا عرضه اولیه می‌شوند.

در لیست عرضه اولیه‌های شستا شرکت‌های نام‌آشنایی مثل پالایشگاه ستاره خلیج فارس، سیمان آبیک و رایتل قرار دارند.

ستاره خلیج فارس مهم‌ترین شرکتی است که در این فهرست به چشم می‌خورد. بازار سرمایه سال‌هاست که انتظار عرضه این پالایشگاه را می‌کشد و امید است که در سال جاری شاهد این مساله باشیم.

نکته جالب توجه دیگر هم این است که در جدول زمان بندی که توسط شستا منتشر گردیده است شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا از زیرمجموعه‌های صبا تامین در تابستان ۱۴۰۰ عرضه می‌شود؛ بنابراین این نماد باید هفته دیگر که هفته پایانی تابستان ۱۴۰۰ است در بازار سهام عرضه اولیه شود.

بورس

 


 

منبع: نبض بورس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...