بخوانید :

کدخبر: 256347

کنترل قیمت برنج از دست دولت خارج شد

معین‌الدین سعیدی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار کرد: عملا گوشت دیگر از سفره مردم حذف شده است چرا که میزان سرانه مصرف گوشت از ۱۲ کیلو به ۶ کیلو رسیده است.

اقتصاد کنترل قیمت برنج از دست دولت خارج شد

معین‌الدین سعیدی با اشاره به گرانی کالاهای اساسی در کشور گفت: مجلس به مبحث گرانی کالاهای اساسی ورود کرده است.

وی با بیان اینکه در زمینه توزیع گوشت مرغ شاهد ثبات لازم هستیم، بیان کرد: با این حال در زمینه کالاهای اساسی همچون برنج، گوجه فرنگی و سبزی و صیفی جات شاهد افزایش نرخ بوده و تلاش‌های دولت در این بخش‌ها به نتیجه نرسیده است.

سعیدی تاکید کرد: همچنین عملا گوشت قرمز دیگر از سفره مردم حذف شده است چرا که میزان سرانه مصرف گوشت از ۱۲ کیلو به ۶ کیلو رسیده است و این موضوع نگران‌کننده است بنابراین انتظار داریم همانطور که توانستیم در بازار مرغ به یک ثبات برسیم در بازار گوشت هم اقدامات مدنظر قرار گیرد.

در زمینه نظارت رشته کار از دست دولت خارج شده است

وی تاکید کرد: افزایش نرخ کالاهای اساسی در ابتدای سال دلایل متعددی دارد البته دولتمردان تاکید دارند که این مسئله ناشی از جنگ اوکراین و روسیه است و با این حال این مسئله بخشی از موضوع است، اما شخصاً نباید شک کرد که دست‌هایی پشت پرده پشت پرده این موضوع وجود دارد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه درحال‌حاضر نرخ ارز و طلا تقریباً باثبات بوده است گفت: در این شرایط نباید شاهد افزایش افسارگسیخته کالاهای اساسی در کشور باشیم.

سعیدی با بیان اینکه نظارت بر کالاهای اساسی همچون برنج و گوشت باید افزایش پیدا کند، گفت: در زمینه نظارت بر این کالا متاسفانه رشته کار از دست دولت خارج شده است.

 

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...