|

بخوانید :

کدخبر: 199262

آخرین وضعیت بررسی تخلفات بورسیه وزارت علوم

حجت‌الاسلام پژمانفر با اشاره به ارجاع گزارش نهایی پرونده بورسیه‌های وزارت علوم به هیئت رئیسه مجلس گفت: آنچه که مسلم است اینکه وزارت علوم در این پرونده کوتاهی کرده و افرادی در ارتباط با این موضوع متهم هستند که به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

آموزشی آخرین وضعیت بررسی تخلفات بورسیه وزارت علوم

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود درباره آخرین وضعیت بررسی تخلفات در پرونده دانشجویان بورسیه گفت: گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ در مورد موضوع بورسیه‌های وزارت علوم برای قرائت در صحن علنی تقریبا آماده شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌پرونده از مجلس دهم در کمیسیون اصل ۹۰ باز شد و در مجلس یازدهم نیز جلسات متعددی با حضور مسئولان وزارت علوم، سازمان امور دانشجویان و دستگاه‌های مربوطه نظارتی برگزار شده شد و در نهایت گزارش کمیسیون درباره این موضوع با اکثریت آرا به تصویب اعضا رسید و جهت قرائت در نشست علنی به هیئت رئیسه مجلس ارجاع شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: آنچه که مسلم این است که وزارت علوم در این پرونده کوتاهی کرده و افرادی در ارتباط با این موضوع متهم هستند و به همین جهت ما گزارش را تکمیل کرده و در حال ارسال به دستگاه قضایی هستیم تا نسبت به حقوق تضییع شده‌ دانشجویان بورسیه‌ای، اقداماتی قانونی صورت گیرد.

پرونده بورسیه‌ها برای نخستین‌بار از سوی معاون فرجی‌دانا وزیرعلوم دولت یازدهم مطرح شد. ماجرا از آنجا آغاز شد که مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وقت درنشست خبری خود در چهارم خرداد سال ۱۳۹۳ اعلام کرد، دانشجویانی که از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲ به خارج اعزام شده‌اند، شرایط اعلام شده در فراخوان را نداشتند و  در تبدیل وضعیت بورس خارج به داخل وزارت علوم دولت قبل غیرقانونی عمل کرده است.

پس از این عبارتی با عنوان" سه هزار دانشجوی بورسیه غیرقانونی" در برخی رسانه‌ها مطرح شد، همزمان اسامی حدود ۷۵۰ نفر از دانشجویان بورسیه شده با عنوان "بورس شده‌های غیرقانونی" توسط فردی به نام "علی غزالی" در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. مسئولان وزارت علوم اسامی منتشر شده را غیر استناد خواندند، ولی غزالی مدعی بود اسامی این دانشجویان از سوی مسئولان وقت وزارت علوم به او داده شده است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...