|

بخوانید :

کدخبر: 266851

موضوع سقف قرارداد صدای کاپیتان پرسپولیس را درآورد

موضوع مربوط به سقف قرارداد با اعتراض امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس همراه شده است.

ورزش موضوع سقف قرارداد صدای کاپیتان پرسپولیس را درآورد

در شرایطی که نقل و انتقالات داغی را در این تابستان شاهد هستیم، سازمان لیگ برتر و ارکان آن از احتمال اجرایی شدن قانون سقف قرارداد خبر داده‌اند. موضوعی که طی روزهای اخیر با واکنش برخی از بازیکنان و پیشکسوتان از جمله علی دایی نیز همراه شده است.

اکنون امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس نیز به جمع مخالفان این طرح احتمالی ‌پیوسته و به این شکل اعتراض خود را به موضوع مربوط به سقف قرارداد اعلام کرده است:

« در فوتبالی که از آن انتظار داریم در آسیا آقایی کند، در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد و تماشایش باعث نشاط اجتماعی شود، چنین تصمیماتی بر چه اساس و معیار و البته به چه حقی گرفته می‌شود؟ 

هر بازیکن فوتبال سالیانه ۲درصد از قرارداد خود را با رضایت به سازمان لیگ پرداخت می‌کند، بابت آن چه خدماتی به باشگاه و یا بازیکن داده می‌شود؟بماند که درصد بالایی از قرارداد بازیکنان، صرف مالیات عام المنفعه می‌شود، با این حال آیا بازیکنان نارضایتی از این بابت داشتند که شما امروز به خودتان اجازه می‌دهید در این موارد تصمیم بگیرید؟

بحث قرارداد موضوعی کاملا خصوصی‌ است و مسولیت آن با باشگاه‌هاست. اگر قرار بر اجرای سقف باشد هر باشگاه با توجه به وضعیت درآمدی و هزینه‌ای خود آن را تعیین می‌کند. شایسته‌تر است برای سازندگی و کمک به این فوتبال، به موضوع مهم «حق پخش تلویزیونی» که امید همه باشگاه‌های فوتبال ایران است، رسیدگی کنید.

امروزه به فوتبال نگاه صنعتی با ساختاری منظم دارند، بهتر است به جای چنین تصمیماتی که از قضا در گذشته بازخورد خوبی هم نداشته و بی‌نتیجه مانده‌اند، خودمان را با اتفاقات و تغییرات روز فوتبال دنیا وفق دهیم.

سالهاست به دلیل نبود اتحادیه‌ای برای احقاق حقوق بازیکنان فوتبال در ایران ، زحمات، سختی‌ها و روزها و شب‌های پراسترس‌شان دیده نشده و حال سوالم این است؛ کدام‌تان به نگرانی‌های ما در این وضعیت اقتصادی واقفید؟هیچ می‌دانید معیشت ما در گرو همین چند سال فوتبالی است که بازی می‌کنیم (‌اگر بدون مصدومیت و محرومیت باشد) و اگر نتوانیم ضروریات اولیه زندگی‌مان را تامین کنیم، کلاه‌مان پس معرکه است؟

بیاییم و برای یکبار هم که شده نظرات کارشناسان بزرگ فوتبال این مملکت همچون علی دایی را به کار ببندید تا با یک هم‌افزایی و یکپارچگی به پیشرفت و تعالی این فوتبال کمک کنیم. فوتبال همچنان امید جوانان ایران است، لطفا به آن جدی‌تر نگاه کنیم.»

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...