|
کدخبر: 199218

رکورد پله زده شد / بهترین گلزن تاریخ آمریکای جنوبی

رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر در آمریکای جنوبی با چند دیدار پیگیری شد.

ورزش رکورد پله زده شد / بهترین گلزن تاریخ آمریکای جنوبی

در ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی برزیل که با اختلاف در صدر جدول حضور دارد باز هم برد تا با ۲۴ امتیاز از ۸ بازی همچنان فاصله خود را با رقبا حفظ کند. سلسسائو با پیروزی ۲-۰ مقابل پرو، در فاصله ۶ امتیازی آرژانتین قرار دارد.

 آرژانتین در روند خوب خود به راحتی و با نتیجه ۳-۰ بولیوی را شکست داد تا رده دوم را حفظ کند. لیونل مسی در این بازی هت تریک کرد و با عبور از رکورد گل های پله، بهترین گلزن ملی تاریخ آمریکای جنوبی شد.

اکوادور با شکست یک بر صفر به اروگوئه به رده چهارم سقوط کرد اما همچنان در جایگاه تیم های صعود کننده باقی ماند؛ شاگردان تابارز هم بدون سوارز و کاوانی به رده سوم رسیدند.

در یکی  حساس ترین بازی ها، کلمبیا ۳-۱ شیلی را شکست داد تا با حضور در رده پنجم در جایگاه پلی آف قرار گیرد. شیلی اما با این باخت، فاصله اش با منطقه پلی آف به شش امتیاز رسید و آن ها با حضور در رده هشتم، شانس خوبی برای رسیدن به جام جهانی ندارند. پاراگوئه هم ۲-۱ ونزوئلا را برد تا با قرار گیری در رده ششم، امیدواری خود را حفظ کند. ونزوئلا ضعیف ترین تیم جدول بوده و با چهار امتیاز، شانسی برای صعود به جام جهانی ندارد.

در منطقه آمریکایی جنوبی ۱۰ تیم در یک گروه به رقابت می پردازند که از این جمه ۴ تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی می شوند و تیمپنجمهم راهی پلی آف خواهد شد.

نتیجه مسابقات مقدماتی آمریکای جنوبی

برزیل ۲-۰ پرو

گلزنان: نیمار و اورتون ریبیرو برای برزیل

آرژانتین ۳-۰ بولیوی

گلزنان: لیونل مسی (۳) آرژانتین

اروگوئه ۱-۰ اکوادور

گلزنان: گاستون پریرو برای اروگوئه

کلمبیا ۳-۱ شیلی

گلزنان: میگل بورخا (۲)، لوئیس دیاز برای کلمبیا | لوئیس منزس برای شیلی

پاراگوئه ۲-۱ ونزوئلا

گلزنان: داوید مارتینز، الخاندرو رومرو برای پاراگوئه | خون چنسلر برای ونزوئلا

مقدماتی-آمریکاجنوبی

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...