|
کدخبر: 178423

افتتاح خط تولید ورق استنلس‌استیل هفت الماس

با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسئولان خط تولید ورق استنلس استیل۴۳۰ در واحد صنعتی هفت الماس برای نخستین بار در کشور به بهره‌برداری رسید.

معدن افتتاح خط تولید ورق استنلس‌استیل هفت الماس

عزیزاله افضلی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در این مراسم گفت: بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان فعالیت می‌کنند که تعدادی از این صنایع در کشور منحصر به فرد هستند.

افضلی با اشاره به افتتاح این خط تولیدی در شرکت هفت الماس، افزود: این شرکت به عنوان یکی از واحدهای نمونه استان قزوین، عمده‌ترین تولید‌کننده ورق گالوانیزه، روغنی، استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) و سایر مقاطع فولادی در کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اظهار کرد: این شرکت با حجم تولید بیش از سه میلیون تن ورق گالوانیزه، پاسخگوی ۳۰درصد از نیاز بازارهای داخلی به این محصول است که بخشی از کل تولیدات این واحد در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

او اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت‌های ما در راستای تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها حمایت از بخش تولید، توسعه صادرات و گره گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد است.

افضلی تاکید کرد: با توجه به شعار سال، آسیب شناسی مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بخش‌های مغفول مانده صنعت استان را به صورت عملیاتی فعال کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به افتتاح خط تولید ورق استنلس استیل ۴۳۰ برای نخستین بار در کشور با سرمایه‌گذاری صورت گرفته در قزوین، افزود: این خط تولید با تغییرات اعمال شده بر روی ماشین نورد و خط عملیات حرارتی، توانایی تولید ورق‌های استنلس استیل را دارد که در زمینه قطعات خودرو، لوازم خانگی، قطعات کامپیوتر و محصولات مقاوم در بر حرارت و قطعات تزئینی به کار می‌رود.

شهر صنعتی البرز به عنوان نخستین شهر صنعتی ایران در شهرستان البرز قرار داشته و در ۱۵کیلومتر شهر قزوین واقع شده است.

استان قزوین یک شهر صنعتی، ۱۵شهرک و ناحیه صنعتی و چهار هزار واحد تولیدی دارد.

 

منبع: چیلان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...