|
کدخبر: 328143 سهیل مافی

اختصاصی گسترش نیوز؛

استقلال قهرمان واقعی لیگ برتر است | نتایج را مهندسی کردند | از نکونام باید حمایت شود

مراغه چیان اظهار کرد: استقلال فوتبال خوب و باکیفیتی را برابر پیکان ارائه داد و میل بالایی برای برد داشت. حاصل کار نیز کسب یک پیروزی دو بر صفر بود که کاملا استحقاق آن را داشتیم. به نظر من، اگر استقلال برابر نساجی نیز همین طور بازی می کرد، قهرمانی را تصاحب کرده بود. احتیاط بیش از حد و غفلت، منجر به از دست رفتن یک جام شد و هواداران نیز نسبت به این موضوع آگاه هستند. با تمام این تفاسیر، استقلال از دید من قهرمان واقعی لیگ برتر است.

فوتبال استقلال قهرمان واقعی لیگ برتر است | نتایج را مهندسی کردند | از نکونام باید حمایت شود

استقلال با وجود برتری مقابل پیکان، موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشد. رقیب سنتی آبی ها با برد دراماتیک خود، جام قهرمانی را به خانه برد. کادرفنی، بازیکنان، مدیریت و هواداران استقلال معتقدند که اشتباهات داوری در هفته های پایانی مانع از قهرمانی آن ها در لیگ شد.

مهرداد محمدی که هر دو گل آبی های پایتخت را برابر پیکان به ثمر رساند، پس از بازی به شدت عصبی بود و علیه مسئولان فدراسیون مصاحبه تند و تیزی را انجام داد. انتقادات آتشین و رکیک محمدی منجر به احضار این بازیکن به کمیته انضباطی نیز شد. باشگاه استقلال هنوز واکنشی به این موضوع نداشته و سکوت اختیار کرده است.

در این راستا گفت و گویی با سعید مراغه چیان، پیشکسوت باشگاه استقلال انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

مراغه-چیان

استقلال از دید من قهرمان واقعی لیگ برتر است

سعید مراغه چیان درباره بازی آخر استقلال برابر پیکان و نایب قهرمانی شاگردان جواد نکونام گفت: استقلال فوتبال خوب و باکیفیتی را برابر پیکان ارائه داد و میل بالایی برای برد داشت. حاصل کار نیز کسب یک پیروزی دو بر صفر بود که کاملا استحقاق آن را داشتیم. به نظر من، اگر استقلال برابر نساجی نیز همین طور بازی می کرد، قهرمانی را تصاحب کرده بود. احتیاط بیش از حد و غفلت، منجر به از دست رفتن یک جام شد و هواداران نیز نسبت به این موضوع آگاه هستند.

او ادامه داد: با تمام این تفاسیر، استقلال از دید من قهرمان واقعی لیگ برتر است. با وجود ارادت به باشگاه پرسپولیس، استقلال بیش از هر تیم دیگری لایق عنوان قهرمانی بود. اکثر کارشناسان داوری بر این باورند که گل قهرمانی پرسپولیس در شرایط آفساید به ثمر رسید.

مراغه چیان در خصوص مقاومت سازمان لیگ در به کارگیری سیستم داور ویدئویی بیان کرد: من از ابتدای فصل نسبت به این موضوع گلایه داشتم و هنوز هم از بابت کم کاری مسئولان متعجب هستم. این سیستم تقریبا در تمامی کشورها مورد استفاده قرار گرفته و به امری عادی بدل شده است.

وی افزود: در صورت وجود سیستم VAR، شرایط جدول نیز به کلی تغییر می‌کرد و شاید تیمی که امروز به قهرمانی رسیده است، سهمیه آسیایی نیز نصیبش نمی‌شد. با بهره گیری از سیستم وار، تیم مس رفسنجان از پرسپولیس شکست نمی‌خورد و بازیکنان استقلال جام را بالای سر می‌بردند.

جلالی-استقلال

بازیکن اسبق آبی های پایتخت در ادامه خاطرنشان کرد: به عقیده من، علت اصلی مقاومت فدراسیون و سازمان لیگ، مهندسی کردن نتایج است. این موضوع مثل روز روشن است و رئیس فدراسیون نمی تواند مردم را فریب ندهد. از ابتدای فصل شاهد اشتباهات فاحش داوران بودیم و در صورت استفاده از سیستم وار، درصد این خطاهای داوری به حداقل می‌رسید.

مراغه چیان در ارتباط با تقویت ترکیب استقلال در فصل نقل و انتقالات تابستانی مطرح کرد: من بر این عقیده هستم که تیم استقلال در تمام پست ها نیاز به تقویت دارد. برای حضور قدرتمند در رقابت های داخلی و همچنین در مسابقات آسیایی، اسکواد استقلال باید به خوبی ترمیم و تقویت شود. حقیقت امر آن است که استقلال دارای ذخیره های خوبی نیست و این موضوع در این فصل کاملا به چشم آمد.

محمدی-استقلال

استقلال نیمکت خوبی نداشت

او در ادامه به گسترش نیوز گفت: یک تیم برای دستیابی به موفقیت، باید از جانشین های خوبی برخوردار باشد تا درصورت وقوع مصدومیت و یا اتفاقات دیگر، کادر فنی دچار نگرانی نشود. در حال حاضر میان تیم اصلی و افراد جایگزین، فاصله کیفی وجود دارد و برای این امر بایستی فکری اندیشیده شود. استقلال در خط دفاعی باید به خریداری بازیکن جدید بپردازد و همچنین به یک دروازه بان جدید برای رقابت جدی‌تر با حسینی احتیاج دارد.

بازیکن پیشین اسقلال در مورد عملکرد جواد نکونام در فصل اول خود گفت: با وجود برخی نقص ها و ایرادات، عملکرد کلی او قابل قبول و مطلوب بود. استقلال در لیگ بیست و سوم، فوتبال تماشاگر پسند و فوق العاده‌ای را ارائه نداد اما باید تمامی جوانب را نیز در نظر گرفت.

ملی پوش اسبق تصریح کرد: در ابتدای فصل مشکلات و حواشی زیادی ایجاد شد و این چالش ها با امثال علی خطیر تا اواسط مسابقات نیز ادامه داشت. طبیعتا جواد نکونام تحت تاثیر این مسائل قرار گرفت و این موضوع به تفکرات تاکتیکی و فنی او ضربه زد. در مجموع، از عملکرد کلی جواد رضایت خاطر دارم و باید از او حمایت صورت گیرد. مطابق آمار، استقلال تیم بسیار خوب و شایسته‌ای بود و از نگاه من، باشگاه ما قهرمان لیگ شد.

سعید مراغه چیان در پایان اضافه کرد: امیدوارم جواد نکونام و دستیارانش برای فصل جدید، تیم خوبی را راهی مسابقات کرده و این بار با کسب عنوان قهرمانی، دل هواداران را شاد کنند.

 • پارسی ارسالی در

  فساد خانوادگی تاج ها در ایران یکی از بزر گترین ضرباتی است که بر پیکره جامعه و فوت بال ایران وارد می شود و کسی نیست دست این ظاهر فریبانه فاسد را از منابع ایران کم کند

 • قربان سعیدی ارسالی در

  ازاین حرفهای صدمن یک قازبعدقهرمانی همیشه میزنید

 • م ارسالی در

  خداوکیل دربی رفت و برگشت کی از داوری ضرر کرد

 • مهدی ارسالی در

  جناب مراغه چیان نظر شما شخصی است و میتون ید هر نظری داشته باشید ولی لزوما نظر شما درست نیست و اهمیتی هم نداره.اگرهای زیاد ی در فوتبال وجود داره که اگر یکی از اونه ا واقع میشد کل تیمها جابجا میشدن.گل پرسپ ولیس از نظر بسیاری از کهرشناسان نیاز به وار داشته و ازنظر بعضی سالم و از نظر تعد ادی هم افساید بوده واین هیچ چیزی رو قطعی اثبات نمیکنه.البته تصویری جدیدا منتشر ش ده که نشون میده گل سالم بوده.بهرحال تا و هر نباشه این خطاهارو باید بخشی از فوتبال ایران دانست و این رو نباید بهانه ای کرد برای توجیه ضعف تیم محبوبمون.

 • سیدمحمد ارسالی در

  شما راست میگویی آقای مراغه چیان!!! اصلاً فکر نکنی این دو گل و با اون وضعیت تبانی بوده!!! راست میگی قهرمان واقعی استقلال میباشد البته نه با فوتبال بلکه با دلقک ب ازیهای کادر فنی اش!!!

 • ارین ارسالی در

  جواد لالیگایی، استقلال بزرگ💙💙

 • ناشناس ارسالی در

  این مراغه دیکه کیه

 • محمد ارسالی در

  آره قهرمان هستین اینم نوعی سوزش هست
  پس چرا این همه مصاحبه می کنین؟

 • ناشناس ارسالی در

  آقای مراغه چیان
  فقط استقلال تیم پ اکیه ۱۵ تیم دیگه پاک نیستند، اینقدری که تیم استقلال به رقبای سرورتون پرسپولیس ، هدیه داد و التماس کرد ‌که جلوی قهرمانی پ رسپولیس را بگیرند نشان‌دهنده پاکی کیسه ک شاست

 • ناشناس ارسالی در

  اصلا استقلال، رئال مادرید ، نکونام بهتری ن مربی اصلنم کنار زمین مثل عمو قناد ادعا در نمیاره ، این تیم بی نقص و عالی ، ای ن مهمه که پرسپولیس عاقلانه رفتار کرد و ا ز بهترین فرصت استفاده کرد و خیلی خوبم نت یجه گرفت ، همیشه کادر استقلال توی حاشیه بودن و هستن ، کجاست آقای هاشمی نصب ، چاه کن همیشه ته چاه ، توی خیالتون جام هم بر ای شما آرزو برای متوهم عیب نیست خدا لعنت کنه هرچی ساقی بده 😉

 • مسعود ارسالی در

  چیزی که الان مد شده و هر ننه
  قمری به زبان میاره جمله ی
  مهندسی شده میباشد بابا
  بسه خجالت بکشید

 • داریوش ارسالی در

  اگه نساجی رو‌برده بودین ‌ و قهرمان میشدی ن !!!! بازم حرف از مهندسی نتایج میزدین ؟ ؟؟؟ کیسه به تساوی با نساجی راضی شد و باخ ت پرسپولیس به کیسه خوزستان رو قطعی میدون ست ولی ***

 • آران ارسالی در

  نه🤮🤮🤮🤮🤢🤢🤢🤢😷😷😷🤥🤥💩

 • سعید ارسالی در

  استقلال با کم بودی بازیکن با غیرت فوتبال بازی کردند احسن به نکونام بهترین مربی ت و ایران خودش هس

 • سید ارسالی در

  وزارت ورزش ناکارآمد و فدراسیون فوتبال فاسد ایران مقصر اصلی

 • علی ارسالی در

  شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

 • باقری ارسالی در

  رئیس فدراسیون فوتبال تاج به ایران خیانت می کند چون طرفدار پرسپولیس است و برای اینکه بتواند پرسپولیس را قهرمان کند ضربه به کل فوتبال ایران می زند چند سالی هست با مهندسی نتایج ، پرسپولیس را قهرمان می کند و به آسیا می فرستد و چون پرسپولیس با شایستگی قهرمان نشده تو آسیا دست از پا دراز تر بر می گردد امسال با قوانین من درآورده سقف بودجه و دیگر چیزها سپاهان را با کسر امتیاز و محروم کردن بازیکنان به حاشیه کشیدند و مسبب و بانی آن تاج و گروه او در فدراسیون و کمیته انضباطی بود و بعد هر کاری کردند با گذاشتن خطیر عدم جذب بازیکن اول فصل و نیم فصل خواستند استقلال را به حاشیه بکشانند نتوانستند اگه وار بود امتیاز واقعی پرسپولیس در این فصل ۵۲ بود نه قهرمانی. تو آسیا تاج نمی تونه مهندسی نتایج انجام دهد پرسپولیس ۵ و۶ سال هست می ره آسیا و حذف می شه بطوری که بخاطر خیانت تاج حالا سهمیه ایران را تو آسیا کم کردند این تاج ريس فدراسیون فوتبال وقتی صحبت می کند من فکر می کنم لاتهای زمان قدیم تو فیلم ها صحبت می کنه آخر این مگه قول نداده بود var را می آورد چند سال از حرف این گذشته

 • حمید ارسالی در

  قهرمان واقعی تیم‌های شهرستانی هستند چون استقلال هم از داوری برد کرده همان سال با فرهاد پودری جام معیشتی برد حالا پرسپولی س هم آفساید پس به نتیجه می رسیم قهرمان و اقعی تیم‌های شهرستانی هستند مثل تراکتور

 • شهروز ارسالی در

  درود بر استقلال قهرمان
  ننگ بر کاپ کثیف

 • ناشناس ارسالی در

  درود بر آقای مراغه چیان
  اینطور که گفتید استاد عزیز. استقلال در برابر پیکان بسیار بسیار بسیار ...عالی بازی کرد .چرا با بقیه تیم‌ها اینطور بازی نکرد ...استاد عزیز نگید حق پرسپولیس نبود قهرمان شه ...خوبه ما هم بگیم استقلال جلوی پیکان میتونست ۲۰تا بزنه .نزد چون گندش در اومده بود .آقای عنایتی استقلال را به پیکان ترجیح داده بود به همین سادگی تبانی .چه لزومی داره دروازبان پیکان اخراج شه خودش به قصد ....استاد مراغه چیان چرا جلوی نساجی نبردید .مثل پیکان بازی نکردید ...بخدا باعث همه این ندانم کاری ها رو نیمکت خودتون بود .از روز اول فصل تا روز آخر فصل درگیری داشت این سرمربی با همه ..متاسفانه فکر کردم آقای نکونام بهتر از اینا باشه تو شخصیت ..اما حیف

 • امانی ارسالی در

  بنظر میاد فدراسیون باید یک جام دیگری البته تقلبی درست می‌کرد وبه تیم استقلال می‌داد وآنها دلشان را با این جام تا لیگ آینده خوش می‌کردند جناب مراغه چیان اگر این نظر درست هست پس نظر شما که میگویید از منظر من استقلال قهرمان هست هم درست است باید تعجب کرد از اینگونه نظرات بچگانه هم پیشکسوتان هم اعضای هیئت مدیره هم کادر مربیگری وهم بعضی اکثرا البته بازیکنان استقلال اگر قرار باشه جام را بر مبنای نظرات بدن خوب هواداران تیم پرسپولیس حداقل دوبرابر استقلال در سطح کشور هستند اول فصل نظر خواهی کنند هرکی بیشتر رای آورد جام را به او بدن اینطوری بهتر نیست بازی‌ها هم بعنوان دست گرمی ونوعی تمرین حساب بشه

 • ناشناس ارسالی در

  اگه دلتون بااین حرفاخوش میشه ،بگیدتایکم آروبشد.آرزوبرجوانان عیب نیست.چراخودتان گ ول میزنید،تیمتون ته جدول حقشه.همه چیزروب اختید.البته چون چندین ساله جامی نگرفتیدک ه حقتان نبوده،جلزوولزمیکنید،جام برای حقد اراست.تیمیکه هم فنی وهم باشرف است ،حقشه قهرمان بتشه..بله باباممممممممممممم

 • ناشناس ارسالی در

  مخالفم

 • مهدی ارسالی در

  چرت و پرت نگو ،، اگه حالیت بود میتونستین نساجی را ببرین واین حرف وحدیث ها نبود،، بی لیاقتی خودتونو به پای کسی ننویسید،، البته فدراسیون فوتبال و کمیته شتیل بگیر و کثیف انظباطی باهاتون هستن،،

 • M ارسالی در

  پرسپولیس همیشه قهرمانه
  آبی ها خوا بشو ببینن

 • محمد ارسالی در

  بخواب بابا حال نداری

 • ناشناس ارسالی در

  استقلال بدون شیله وپلیه فوتبال کرد ولی پرسپولیس با حمایت فدراسیون وکمک های غیر منطقی وسوت زدن های به نفع تیم خاص

 • مجی ارسالی در

  با این حرفا خوش کنین فکرکنین که قهرمانید عن اقابهتره برگردی به غار پیش بقیه رفقا اخ که سوزش داره مگه نه

 • ناشناس ارسالی در

  فوتبال با کیفیت .شرم اوره تمام بازی های این تیم فوتبال چاله میدانی بود .کل تاکتیکشون توپ بلند بفرستم از کناره سانت کنند رو دروازه تو شلوغلی گل بشه .تمام بازی هاشون نگاه کنید

 • داود ارسالی در

  واسه فاطی تمبون نمیشه

 • ناشناس ارسالی در

  اگ لیگ مهندسی شده نبود ک استقلال بجای ای ن همه صدرنشینی و در نهایت نایب قهرمانی ا ز آخر صدرنشین د نایب قهرمان میشد تا همین جا هم داور و پنالتی و فدراسیون و کارت ه ای نگرفته کشیدتتون بالا

 • سالار ارسالی در

  نظرت به درد تفنگ بادی هم نمیخوره جام شرا فتتون بزارید سردر طویله خسروانی ما که ای ن جام هم به ویترین افتخارات پرسپولیس اضا فه کردیم شما هرچی میخواید ناله کنید اگر شما ها عاقل باشید اولین کاری که میکنید ه وچیگرهای تیمتون جواد چکش با هاشمی را بند ازید بیرون

 • حمید ارسالی در

  حالا حالاها جا داره جای سوختنتون خوب بشه ، ما که سالهاست به خضعبلات ، هوچیگریها و فرار روبه جلوتون عادت کرده ایم .
  محاله ممکنه ضعیفی و ناکارامدی تیمتون رو با چرت و پرت های صدمن یه غاز نپوشونین .
  زنده باد تیم با شخصیت و قهرمان پرسپولیس

 • حمید ارسالی در

  بعدشم گل چه افساید بود چه نبود مشکل ما نیست و اصلا اهمیتی نداره ، ضمن اینکه اگه گل مردود می شد مربی فرواردهاشو بیرون نمی برد و حدود ۱۰ دقیقه تا پایان بازی امکان زدن دوسه گل داشت چون بارها و بارها ثابت کرده تو چند دقیقه اخر کم به تیم حریف گل نزده پس میتونست با گلهای دیگه پیروز میدان بشه .

 • عرفان ارسالی در

  استقلال قهرمان میشد همچی گل وبلبل بود... .

 • ناشناس ارسالی در

  کاش بجای اینها ی کم شعور و اخلاق ورزشی د اشتید ، مهندسی شده چه حرف بیخودیه!

 • خسرو ارسالی در

  از باشگاه استقلال و طرفدارانش خواستارم ا ز ای آف سی و فیفا بخواهند در مسائل ۱۰سا ل اخیر فوتبال ایران و رفتار فدراسیون فوت بال و کمیته داوران و...ورود کنندحتی اگر باعث تعلیق یا محرومیت فوتبال ایران بشود

 • ناشناس ارسالی در

  به گفته خودتان که داورها ایراد دارند اگر استقلال می تواند بجای ۷ فصل سه بار متوا لی قهرمان لیگ شود با همین داورها

 • محمد ارسالی در

  توکه هستی که ایده ونظربدی ،برواونوربزارب ادبیاد همتون سروته یه کرباسین

 • ژنرال ارسالی در

  بگفته سرمربی تیم ملی که همه شون عادت کرد ند۲۸هفته برای تیم شان مهندسی شد حالا که جام از دست دادند۳هفته پایانی عکس قضیه مه ندسی شده؟

 • Mojtaba ارسالی در

  انصافا پرسپولیس ازهمه لحاظ شایسته تره اگ ه اگه امتیاز بازیهایی که داورا به استقلا ل دادن که همه خوب یادمونه استقلال جایگاه ملوان درجدول روداشت

 • عباش ارسالی در

  اقا دم شما گرم از طرف خودت یک جام بخر بد ه استقلال خیلی جام لازم هستم بنده خداها همش غصه میخورن

 • قرمزته ارسالی در

  انگار این باشگاه یه ادم عاقل نداره که بی اد حرف بزنه

 • رضا ارسالی در

  آدم از این اظهارات بچه گانه استقلالی‌ها خنده اش میگیره.
  ای کاش یه کوچولو عاقلانه حرف بزنن

 • پیرمردپرسپولیسی ارسالی در

  استقلال=سوزش

 • مهدی ارسالی در

  اگه نساجی رو برده بودید بازم از این زرا میزدید، یادتان رفته با مجیدی با چه افتضاحات قهرمان شدید.
  اون سال خفه خون داشتید؟

 • حسین ارسالی در

  دوتا پنالتی برا پرسپولیس گرفته نشد حامد لک هم باید اخراج میشد هرکسی میرسه از سوز ش ی
  چیزی میگوید برید پماد بگیرید

 • باباحسین ارسالی در

  مراغه چیان خودش چنتا اعتراف کرد:۱_اینکه تیم استقلال درتمام‌پستهانیاز به تغییر دا رد!
  ۲_کیسه هانیمکت خوبی نداشتند!۳_ مقابل نساجی بازی خوبی ارایه نکرد!(بگذریم از نگرفتن پنالتی وعدم اخراج روزبه چشمی) ۴_درطول فصل فوتبال خوب و تماشاگرپسند و ت هاجمی ارایه نکرد!و.....خب نابغه بااین تی م همینکه باامدادهای غیبی وسکه‌وکادو دوم شدیدبایدجشن بگیرید؛مهندسی چیه؟جوک‌گفتی . ...

 • بهرام ارسالی در

  اگه VAR بیاد که کیسه میره ته جدول اینقدر توهم نزنید و به دیگران تهمت وارد نکنید واقعا اگه قهرمان میشدید باز میگفتید فوتب ال ناپاکه؟

 • آرمین ارسالی در

  تبریک به استقلال که با افتخار دوم شود و پرسپولیس با حقارت اول💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙 💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

 • سعید ارسالی در

  ق

 • زاهدان ارسالی در

  با عرض سلام خدمت پیشکسوت عزیز استقلال. ع زیز دل آقای تاج یه اصفهانی و قطعا به تی می مثل سپاهان توجه ویژه خواهد داشت. چطور ه که فقط به اشتباهات داوری در مورد پرسپ ولیس می پردازید و طوری صحبت میکنید که ان گار اصلا استقلال از اشتباهات داوری سود ن برده. میگید استقلال نیمکت خوبی نداشت، تی م با کیفیت بازی نمی کرد و جاهایی هم محتا ط بود، تماشاگرپسند نبود، مشکلات مدیریتی داشت و... اما میگید فقط استقلال شایسته ق هرمانی بود. فکر میکنم تمام تیمهای لیگ بر تر کم یا زیاد از اشتباهات داوری سود بردن د. اما اینکه بیایید وادبیات جدیدی که در پی نفرت پراکنی است در بین تماشاگران و هو اداران رواج بدهید واقعا مسئول هستید. از شما پیشکسوتان عزیز انتظار بیشتری داریم. هوادار پرسپولیس.

 • منوچهر ارسالی در

  خواب دیدی خیر باشه حالا حالا ها باید دنبال پرسپولیس قهرمان بدوید ضمنا ۶ تایی ها را هیچ موقع فراموش نمیکنیم البته خود من آنموقع در استادیوم آزادی حضور داشتم

 • ع ق ارسالی در

  وای چقدر واقع بین مبارکتون باشه این لقب جعلی

 • خاکی ارسالی در

  مواظب باشیددارن دنبال یه بهونه دیگه برای بلوامیگردن

 • عاشق وطنم ارسالی در

  باشه حالا بهشون میگیم
  یه جوری میگ ن استقلال پاک بازی کرده وعالم وداور وآدم و...مخالف اسدق اال بودن انگار تیمشون از بهشت اومده وهمه بازیکنای بی تربیت ومربی بی ادبش هم فرشته هستن .خوب جناب اگه وی ای آر بود که بالای ۲۰امتیاز ازتون کسر می شد .یه نگاه به نظر کارشناسا وغیرکارشناسا ی فوتبال بندازین تا ببینین داورا به نفع وبه ضرر چه تیمهایی سوت نزدن. بس کنید لعن تیای خود پاک پندار

 • سلام ارسالی در

  بیچاره چرت میگه

 • ناشناس ارسالی در

  این کارشناسانی که میگین اکثراکیاهستند ات فاقا اینقدراین دوروزه فیلم وعکس عقب جلو کردند که خودتون راقانع کنیدکه یکی بگه اف سایده که نشد اکثرا گفتند بااین شرایط وبا این عکس وجای درست کمک داور افساید نیست و یا تشخیص دادنش سخته حالا برای دل خوش کنک خودتون وقانع کردن هواداران هرچی جادو وج نبل ودروغه سرهم کنید اما لطفا قهرمانی لی گ برتر رادیگه زیر سوال نبرید شما خودتون کوتاهی کردین درمقابل نساجی نتیجه نگرفتین شروع کردین به نق زدن وتهمت زدن وبی اخلا قی تا روزاخر بازی بااستقلال خوزستان همچن ین بامس همچنین شما بگین به کدام بازی اعت راض نداشتین شما ازشرافت واخلاق حرف نزنید هرچی بی اخلاقی وتوهین بود تواین دوهفته انجام دادین بعد ازشرافت حرف میزنید پس ای ن امدن ورفتن به کمیته انضباطی به خاطر اخ لاق وشرافت خوب شماست نه دروغ نگین وخودتو ن وطرفدارانتون رافریب ندین حداقل شجاعت پ ذیرش اشتباه راداشته باشبن وازهواداران وت وهین شدگان عذرخواهی کنید.

 • شهروند ارسالی در

  استقلال ۱۰سال است که هیچ جامی ندیده مربی آن معنی شرافت رانمی دونه چون تو میدون مبارزه زورش نمیرسه فقط حرف مفت می زنه خدا شفاش بده تا ای آقا است فاتحه استقبال خوانده شده پرسپولیس کار به اینا نداره مبارزه میکنه

 • پرسپولیسی ارسالی در

  اگر وار وارد فوتبال میشد اولا استقلال حد قل ۱۰امتیاز از دست داده بود دوما مگر داو ران در دقیقه ۴ برابر الومینیوم اراک بازی کن استقلال که حقش اخراج بود را اخراج کرد ند برابر شمس اذر قزوین که پنالتی برای اس تقلال گرفته شد مگر خطای محمدی روی دفاع ش مس اذر نبود این فرارهای روبه جلو چه معنی دارد جناب مراغه چیان

 • مجید انصاری ارسالی در

  آقای مراغه چیان از زمان آن تیمسار ملعون که باشگاه ناج و بعد آن استقلال به باشگاه ای ایران و الخصوص پرسپولیس کرده اید. آشک ار و در تاریخ فوتبال این کشور ثبت گردیده . شما مانند استقلالی ها دیگر عقده قهرما نی های پی در پی پرسپولیس دارید.

 • مسعود ارسالی در

  بابا دیگه خجالت بکشید بی عرضگی خودتون نکونام و کادر فنی و بازیکنان را گردن کسی نندازید فقط مد شده بکشید مهندسی شده بازی استقلال را
  با فولاد نساجی پیکان در بی
  رفت و برگشت رو نگاه کنید
  متوجه میشد چقدر از داوری
  سود بردید

 • فرامرز کریمی ارسالی در

  آقای مراغه چیان عزیز و محترم این رو هم ب فرمایند با سیستم VAR پنالتی پرسپولیس و ا خراج لک هم گرفته می‌شد و شاید نتیجه از ی ک صفر هم بیشتر میشد

 • گئورگی چکش به دست ارسالی در

  جام بدیم به اینا

 • دی جی ارسالی در

  اقای مراغه چیان چرا از پنالتی و اخراج لک صحبت نکرده فقط حرف اضافه

 • قرمزته ارسالی در

  عزیزان استقلالی..بنده به عنوان یک پرسپول یسی به شما حق میدم که به پرسپولیس یه تیم حکومتیه شما درست میگین چون خداییش داره حکومت می‌کنه.همه هم دارن میبینن..و اینکه میگین فدراسیون وکمیته انضباتی و داوران وووو.همه در قهرمانی پرسپولیس دخیل بودن ا ونم درسته خوب اونا هم فکر آبروی خودشون ر و میکنن چون اگه کسی از همکاراشون داخل خا رج ازشون درموردقهرمان لیگ کشورشون ازشون سوال پرسید می‌خوان با افتخار جواب بدن نه باخجالت وسرافکندگی...آره شما درست میگین داداش

 • خلیلی.. ارسالی در

  جام پرسپولیس مال داورهای که سکوت کرد...

 • مهدی ارسالی در

  من به عنوان یک استقلالی نظرم اینه که قهر مان کسی هست که آخر فصل جام رو میگیره وا ز آقای نکونام هم درخواست دارم که اگه به فکر هوادارا هستش بهتره فصل جدید یه تیم ق وی ببنده وتیم قوی فقط بازیکن نیست اگه ی ه کادر قوی در کنار نکونام بود ما همین فص ل هم قهرمان بودیم آخه هاشمی نسب به جز ح اشیه چی واسه استقلال داشته اگه نکونام ی ک کمک قوی که ازلحاظ علمی وفنی در کنار خ ودش داشته باشه قطعا موفق میشه به شرط این که بجای ورود به حاشیه تمرکزش رو روی مسائ ل فنی بزاره

 • سعید ارسالی در

  خوبه دیگه، جام حرف زدن مال شما، جام قهرم انی برای ما

  هر دو طرفم ک ه راضین🤣

 • حمید ارسالی در

  اصلا فکر نکرده چی میگه همینطوری دهنشو باز میکنه یه چیزی میریزه بیرون (مهندسی)؟؟؟ مهندسی یعنی اینکه کاری کردن استقلال از نساجی مثلا نبره و در عین حال حتما پرسپولیس از شمس آذر ببره یا مثلا آفساید روی خط حتما باید بشه .اونم افسایدی که اکثر داورها در اپتدا باتردید قبولش میکردند ومیگفتند باید وی ای ار بگه تا داور در کمین نشسته اونو نگیره وهمه اینا برنامه ریزی شده ومثلا مهندسی شده بوده ولی لگد حامد لک به کمر بازیکن پرسپولیس وخطای روی گورستانی رو که واضح بود رو مهندسی نکرد.عجب مهندسی بوده این مهندس ناشناس

 • ناشناس ارسالی در

  خود این آقا تو حرفاش میگه اگر مقابل نساج ی هم خوب بازی کرده بودیم و نساجی رو برده بودیم، قهرمان می شدیم. و آخرش میگه قهرم ان واقعی استقلاله. پس تیم ملی هم در جام جهانی اگر همه حریفان رو می برد قهرمان می شد. از دید ما هم آرژانتین قهرمان واقعی ن یست، قهرمان واقعی تیم ملی ایرانه🤔

 • رضا ارسالی در

  اینکه یک آدم اینقدر وقیح باشه و حرفهای م تناقض باشه صحیح نیست . شما از یک طرف میگ ین نیمکت استقلال خوب نبوده ، از طرف دیگه میگین VAR باید باشه ، خوب اگه به VAR با شه که مسئولان تیم استقلال در فصول گذشته مخالفش بودند کل فصل تحت تأثیر قرار می گی ره نه فقط بازی آخر ، اون وقت خواهیم دید جایگاه استقلال بسیار پایین تر از نائب قه رمانی خواهد بود .در ضمن مگر بازی آخر پرس پولیس فقط صحنه گل را داشت .؟ قبل از اون صحنه مس باید 10 نفره و حتی 9 نفره می شد . راستی شما که دم از شرافت استقلالی ها م یزنید بد نیست وادادگی سرمربیان استقلالی تیم های دیگری که مقابل استقلال قرار می گ یرند چه در این فصل و چه در فصول گذشته را ببینید . اونوقت واقعاً باید خجالت بکشید .

 • ناشناس ارسالی در

  افا سعید‌در مورد بازی با نساجی چیه .اینم مهندسی شدبود .از شما بعید.

 • احمد ارسالی در

  با این کارشون بی اعتمادی رو به جامعه پمپ اژ میکنن
  الان به بچه های کوچک هم بگی پرسپولیس قهرمان شد میگن فوتبال کثیف

  این برای جامعه خیلی بده< br /> به نظرمن تیمهایی که حقوشون رو ضای ع کردن سال آینده در لیگ حضورپیدانکنن
  وبازیکنان فوتبال هم از فوتبال خداحاف ظی کنند

 • مملی ارسالی در

  یه گل عرضه داشتین میزدین به نساجی این هم ه حاشیه رو تعطیل میکردین یه مشت اراجیف ا ز مدیر عامل بگیر تا آبدارچی باشگاه استقل ال دنبال شرافتن اگه قهرمان واقعی شمایید پس جاتون کو

 • ناشناس ارسالی در

  باشه جام مال شما البته جام ظرف شویی

 • حسین از اهواز ارسالی در

  آقای مراغه چیان عزیز اول فکر کن، بعد حرف بزن، اگر شما جام را می‌برید، وپرسپولیسها اين حرفا را می‌زند چه عکس‌العملی نشان میدادید؟؟؟؟حالا دیگه هی تقصیر هاراگردن داوری نیندازید، هی نگید آفساید بود،برید آمار اشتباهات داوری که درطول بازی‌ها به‌نفع شماگرفته شده رابازبین کنید،

 • گلی جون ارسالی در

  این چکش و هاشمی کسب باعثبی آبرویی استقلال هستن

 • علی ارسالی در

  واقعا از یه بزرگواری مثل مراغه چیان بعید ه که ندیده باشد دروازه بان مس دقیقه ۷۰ ب اید اخراج میشد یا دیده و ..... یه با انص اف در بین استقلالی ها پیدا نشد که به اخر اج نشدن لک و ضرر پرسپولیس از این ماجرا ح رف بزند . با چندین بار دیدن صحنه گل بزرو ر فهمیدند که گل آفساید بوده ، چطور از کم ک داور توقع داشته باشیم که این صحنه را پ رچم بزند . با هوچیگری فقط لاپوشانی میکنی د قهرمان نشدن را .

 • حسین ارسالی در

  اینها از کجا پیداشد بالا برین طو آب سرد بنزین تمام شد التماس نکند قد خرنمیفهم چشمتان روشن

 • کیسه کش ارسالی در

  آره خیلی فوتبال با کیفیت نشان داد غلو اگ ه میدونست فولاد بازی رو میبره عمرا اگه پ ا میداد دو گل بزنید قهرمان واقعی همونی ه ست که قهرمان شده پس اراجیف نبافین

 • ناشناس ارسالی در

  لیگ تمام شد استقلال تیم خوبی بود و اینکه داوران نقش داشتند این مورد قبول نیست چون برای همه تیم‌ها اشتباه داوری وجود داشت ودلیل دیگر اینکه استقلال دربرابر نساجی مساوی نمی کرد استقلال قهرمان میشد این هم برمیگرده به کادر فنی که کنار زمین خیلی سروصدا دارند

 • احمد ارسالی در

  با احترام به آقای مراغه چیان، در خصوص فرمایش ایشان که اگر وار بود تیمی که امروز قهرمان شده است شاید سهمیه آسیا را هم به دست نمی آورد، خدمتشان یادآور می شوم که حرف شما می تواند احیانا و بر حسب قانون احتمالات درست باشد اما لطفا دقت و به فرمایش خود اضافه فرمایید که بر همین اساس، تیم استقلال هم ممکن بود در میانه های جدول و ناتوان در کسب سهمیه آسیایی باشد. زیرا که طبق آمار و ارزیابی های انجام شده توسط کارشناسان ، تیم استقلال بیشتر از پرسپولیس از خطاهای داوری امتیاز ذخیره کرده و کمتر از پرسپولیس از این خطاها ضرر کرده است.
  جناب آقای مراغه چیان و دیگر پیشکسوتان محترم استقلال توجه فرمایند که پرسپولیس وقتی در بازی با استقلال خوزستان با اراده و تلاش و روحیه ای بی مانند آن کامبک تاریخی را زد و استقلال تهران با نساجی مساوی کرد ، جام قهرمانی را تصاحب کرد نه با این تک گل.
  همچنین توجه فرمایید که در دنیای اگرها این را هم می توان گفت که اگر دروازبان مس اخراج و تیمشان ده نفره می شد ممکن بود پرسپولیس دو سه گل بی حرف و عالی وارد دروازه مس کند که دیگر کسی نتواند نسبت به گل مشکوک به آفساید سخن بگوید...
  و باز اگر این گل هم توسط کمک داور مردود میشد از کجا شما مطمئن هستید که پرسپولیس در دقایق بعدی با فشاری که روی دروازه مس گذاشته بود و بعد از این گل آرام شد، نمی توانست به تیم مس گل بزند؟ شاید نه یکی بلکه دو گل می زد...
  پس قهرمانی هم حق پرسپولیس است هم در شأن آن و هم حاصل تلاش و زحمت بی وقفه خودشان است و نه چیز دیگری...با احترام به شما و همه استقلالی‌ها بخصوص پیشکسوتان عزیز و محترم آن که من پرسپولیسی خیلی دوستشان دارم و آنان را همراه با پیشکسوتان عزیز پرسپولیس از افتخارات ورزش فوتبال کشور بلکه آسیا می دانم. سرتان سلامت

 • ناشناس ارسالی در

  دیدتو برا تو*/** من خوبه

 • محمد ارسالی در

  آره از گلی که به فولاد زده مشخص هست قهرم ان واقعی کی هست چه رویی دارين خدایی مگه گل آفساید پرسپولیس تشخیصش سخت تر بود یا کرنر استقلال از خدا بترسید اشتباه جز/ی ا ز فوتبال هست قهرمانی حق پرسپولیس بود چون لیاقتشو داره

 • عباس ارسالی در

  دید شما به خطا رفته‌ داداش استقلال نایب قهرمان شد نه قهرمان سعی کن از خیالات بیر ون بیای

 • علی ارسالی در

  بله درست است استقلال قهرمان واقعی است چون هر سال ۱۹ سود از داوری برده سال بعد باید به بیست بشه نه تیم حکومتی با گل افساید هم باید قهرمان بشه

 • حسین ارسالی در

  دوستان عزیز ما پرسپولیسی ها حرف شما*** **** *** آنقدر بگید تا ****

 • محسن خراسانی , خوزستان ،لالی ارسالی در

  جناب مراغه چیان ،شما خودتان می‌فرمایید ا ستقلال در تمام پست ها باید تقویت شود و ن یمکت ذخیره ها هم اصلأ کیفیت لازم را نداش تند ،چطور طبق عرایض جنابعالی این تیم شای سته قهرمانی بود؟؟؟ تیمی که چیزی بنام تاک تیک منظم تیمی نداشت و صرفاً از روش ملاقه بهره می‌بردند تفاوتهای زیادی دارد،با تی می منسجم چون پرسپولیس با قابلیت بالا و د ر هر چند دقیقه آقای اوسمار یک تاکتیک به تیم ارائه می‌داد، اما در عوض آقای نکونام فقط کنار زمین داد و بیداد میکرد و با دس ت اشاره می‌داد که توپ‌ها رو هوایی و مستق یم روی دروازه ارسال کنید ، انصافاً کجای دنیا این روش مربیگری و فوتبال بازی کردن رو می‌پسندند ،،
  روشی منسوخ با مرب ی منسوخ تر

 • امیرحسین ارسالی در

  قهرمان جام برد خونه اش، هنوز توهم مبارک رفع نشده! مرد باشید، با ادب و فنی تا شاید جواب اشکهای هواداران استقلال و سال دیگه پرسپولیس داد. شما ها که از اول فصل زدید تو سر بازیکنانتون همه جا گفتید اینها بدرد نمیخورند یه مشت آماتورند. نکنه از یه مشت آدم بدرد نخور توقع قهرمانی داشتید!

 • شیش تای ارسالی در

  🏆🎇اینم جام برا چکش ناراحت نباش....گوگولی یییی

 • مهراد ارسالی در

  نظر تو برای خودت محترم ولی جام به قهرمان می دهند شما جام بازی نساجی دادید تو کل پرسپولیس افساید اکر چشم داشتی می دیدی با ید لک دردقیقه ۷۰باید اخراج ویک پنالتی به نفع پرسپولیس می کرفت چشم شما کور نمی بی نید مرد باشید حقیقت به طرفدارانتان بکوئی د

 • H. ارسالی در

  کدوم کارشناسی منظورتون اونی که ما دیدیم کارشناسی گفت به نفع استقلال بوده داوری

 • افشین ارسالی در

  این دیگه از کدام سوراخ درآمده

 • ایمانچچچچچچ ارسالی در

  تو کی هستی اصلا؟ گلی که کیسه به فولاد زد و پنالتی های ناحقی که واسه کیسه گرفته شد پنالتی هایی که باید واسه تیمای روبروی کیسه گرفته میشد ولی نشد و حساب کن

 • کاظم ارسالی در

  ثابت شد که اشتباهات بیشتر به سود استقلال بوده و روشون کم شد.
  چرا از اخرا ج لک در دقیقه ۷۰ نمیگید؟ شما شرف و وجدان دارید حالا؟
  این حرفا فقط برای کم دشدن سوزش اونجاتونه وگرنه خودتونم میدونی د که لیاقت نکونام جام نبود

 • علی ارسالی در

  بله VAR بود که در دریی یک پنالتی اشتباه برای استقلال گرفت و یک پنالتی حتمی رو برای پرسپولیس نگرفت.

 • محمد ارسالی در

  باور کنید هرگونه سیستمی هم بیارن باز ششت قلالیا بهانه میارن.. تا دیروز بابا مسعود الان شده داورا، خسته نمیشین این همه خود تونو به خواب میزنین؟
  ما طرفدارای پرسپولیس بهترین لذتو از بازیهای تیممون ب ردیم حالا شماها بسوزین

 • سیامک ارسالی در

  از دید ما هم شما آدم احمقی هستید

 • بابک ارسالی در

  آقای مراغه چیان در اشتباهی

 • ناشناس ارسالی در

  آره درسته با گلی که پیکان زد وردش کردند که میتونست روند بازی را تغییر دهد اون مو قع این کیسه کشا می‌کن فوتبال کثیف. یا نز اشتن ما ببریم یا خیلی حرفه‌ای پوچ و.....

 • سرخ کابوس ابی ارسالی در

  چراغه میان زیر خاکی دارایی رفته بود چه چیزایی پشت سر استقلالی‌ها نمی‌گفت الان ا ز زیر خاک درآمده فکر می‌کنه مردم یادشان رفته .چقدر زیر خاکی های بیخود.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها