|
کدخبر: 326843

عروسی به کوچه استقلال رسید

در هفته بیست و هفتم لیگ برتر، باشگاه استقلال در روز دوشنبه موفق شد تیم فولاد را شکست داده و به طور نتیجه، توانست در فاصله ۳ هفته تا پایان بازی‌ها، در صدر جدول رده‌بندی قرار گیرد.

فوتبال عروسی به کوچه استقلال رسید

مالکان هلدینگ خلیج فارس بازیکنان را با واریز یک پاداش ویژه غافلگیر کردند. گفته می‌شود که مبلغ این پاداش بسیار قابل توجه بوده است.

همچنین گفته می شود تکلیف قراردادهای فصل گذشته بازیکنان تا هفته آینده مشخص می شود تا آبی ها بدون دغدغه در هفته پایانی به میدان بروند.

خبر خوش برای ۲ ستاره خارجی استقلال

دو بازیکن خارجی تیم فوتبال استقلال امروز چهارشنبه بخشی از مطالبات خود را دریافت کردند.

رافائل سیلوا و گوستاوو بلانکو دو بازیکن خارجی استقلال از مهره‌های تاثیرگذار آبی‌پوشان در این فصل محسوب می‌شوند که نقش مهمی در صدرنشینی استقلال تا اینجای لیگ برتر ایفا کرده‌اند.

سیلوا و بلانکو امروز (چهارشنبه) در ساختمان باشگاه استقلال حاضر شدند و با فرشید سمیعی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال دیدار و گفت‌وگو کردند.

سمیعی از این دو نفر دعوت کرده بود تا با حضور در باشگاه استقلال مطالبات این دو بازیکن طبق قراردادشان به روز رسانی شود.

این دو نفر بخشی از مطالبات خود را پس از این ملاقات دریافت کردند.

داسیلوا و بلانکو در بازی با ذوب‌آهن در ترکیب ثابت استقلال قرار داشتند و نمایش قابل قبولی را به اجرا گذاشتند.

تیم فوتبال استقلال در حال حاضر با کسب ۶۰ امتیاز در جایگاه اول لیگ برتر قرار دارد.

آبی پوشان تهرانی سه شنبه اول خرداد در هفته بیست‌و هشتم لیگ برتر به مصاف نساجی مازندران خواهد رفت.

 جنگ قهرمانی بین استقلال و پرسپولیس

استقلال با برتری مقابل فولاد صدر جدول را از پرسپولیس پس گرفت. شاگردان جواد نکونام با این برد ۶۰ امتیازی شدند و بالاتر از پرسپولیس ۵۹ امتیازی همچنان صدرنشین جدول هستند. رقابت سرخابی‌ها در ۳ هفته پایانی لیگ بسیار حساس و نفس‌گیر شده و تنها یک اشتباه کوچک هم می‌تواند سرنوشت قهرمان را تغییر دهد.

پرسپولیس و استقلال در نیم‌فصل دوم لیگ برتر عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و با بردهای متوالی فاصله زیادی با دیگر تیم‌ها دارند. در جدول نیم‌فصل دوم لیگ برتر، پرسپولیس با ۹ برد، یک باخت و ۲ تساوی و کسب ۲۹ امتیاز صدرنشین است و استقلال هم با ۸ برد و ۴ تساوی و کسب ۲۸ امتیاز در تعقیب رقیب خود به سر می‌برد. عملکردی که باعث شده این ۲ تیم خودشان را از دیگر رقبا مانند سپاهان و تراکتور جدا کنند و از آن‌ها فاصله بگیرند. نکته جالب در خصوص عملکرد استقلال و پرسپولیس در هفته‌های اخیر این است که آن‌ها در ۵ مسابقه آخرشان دقیقه مثل هم نتیجه گرفته‌اند.

هر ۲ تیم در این مدت موفق به کسب ۴ برد و یک تساوی شده‌اند و حتی در یک هفته مشابه مقابل تراکتور و سپاهان امتیاز از دست دادند. عملکردی که باعث شده رقابت قهرمانی در این فصل داغ‌تر از چند فصل اخیر دنبال شود و هر کدام از مسابقات ۲ تیم مثل یک فینال به نظر برسد.

آبی‌های پایتخت در ۳ بازی آخرشان باید به ترتیب با نساجی مازندران، گل‌گهر سیرجان و پیکان تهران بازی کنند. آن‌ها در نیم‌فصل اول از تقابل با این ۳ تیم موفق به کسب ۷ امتیاز شدند و در صورت تکرار نتایج برای استقلال و پرسپولیس، این شاگردان نکونام هستند که جام قهرمانی را بالای سر می‌برند. استقلال این هفته یکی از سخت‌ترین بازی‌های نیم‌فصل دوم خود را در پیش دارد و باید با نساجی احیاشده ساکت الهامی بازی کند که از ۵ بازی اخیرش ۳ برد، یک تساوی و یک شکست مقابل پرسپولیس به‌دست آورده و توانسته شانس خود برای بقا را افزایش دهد. نساجی در تاریخ لیگ برتر هرگز موفق به شکست استقلال نشده و در ۵ بازی اخیر هم ۳ شکست و ۲ تساوی کسب کرده است.

استقلال هفته بیست‌ونهم در ورزشگاه آزادی میزبان گل‌گهری است که این روزها اصلا شرایط خوبی ندارد و اکنون ۷ بازی است که بردی کسب نکرده است. البته آبی‌پوشان همیشه مقابل گل‌گهر نتایج خوبی گرفته‌اند و پیش از تساوی بازی رفت، در ۷ بازی متوالی این تیم را شکست داده بودند. استقلال در ورزشگاه آزادی ۴ بار میزبان گل‌گهر بوده که رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی را دارد.

آخرین بازی فصل استقلال هم مقابل پیکان است که مثل گل‌گهر شرایط خوبی ندارد و در ۵ بازی اخیر خود فقط ۲ امتیاز گرفته و ۳ بازی متوالی شکست خورده است. پیکان هم سال‌هاست که موفق به پیروزی مقابل استقلال نشده و آخرین بار در لیگ نهم مقابل این تیم ۳ امتیاز را کسب کرده بود.

پرسپولیس در ۳ بازی آخر خود باید با تیم‌های استقلال خوزستان، شمس‌آذر قزوین و مس رفسنحان بازی کند. سرخچوشان در نیم‌فصل اول تنها شاگردان سعید دقیقی را شکست دادند و از ۳ بازی پایانی ۵ امتیاز گرفتند. عملکردی که در آن مقطع انتقادی را از یحیی گل‌محمدی به همراه داشت و او هم در نهایت تصمیم به جدایی گرفت. شاگردان اوسمار ویرا در این مقطع از فصل جایی برای از دست دادن امتیاز ندارند و در صورت تکرار عملکرد نیم‌فصل اول، بعید است بتوانند قهرمان شوند. آن‌ها در هفته بیست‌وهشتم باید با استقلال خوزستان دیدار کنند که هفته قبل ۴ – یک به نساجی باخت و از ۵ بازی آخر خود ۳ تساوی، یک برد و یک باخت به‌دست آورده است. شاگردان پورموسوی اگر مقابل پرسپولیس هم شکست بخورند در یک‌قدمی سقوط قرار خواهند گرفت و محکوم به کسب امتیاز هستند.

پرسپولیس در ادامه باید با شگفتی‌ساز لیگ برتر یعنی شمس‌آذر بازی کند. تیمی که با ۳۸ امتیاز در رده ششم قرار دارد و در ۵ هفته اخیر ۳ برد، یک تساوی و یک شکست مقابل استقلال کسب کرده و این روزها فرم بسیار خوبی دارد. شاگردان دقیقی البته در بازی رفت علی‌رغم عملکرد بسیار خوبی که داشتند، مقابل پرسپولیس شکست خوردند.

آخرین دیدار فصل پرسپولیس مقابل مس رفسنجان است که با محرم نویدکیا در نیم‌فصل دوم احیا شده است. البته مس این روزها کمی از فرم بسیار خوب خود فاصله گرفته و در ۵ بازی اخیر یک برد، یک باخت و ۳ تساوی داشته است. آن‌ها انسال در ورزشگاه آزادی استقلال را متوقف کردند و امیدوارند همین عملکرد را مقابل پرسپولیس هم داشته باشند. پرسپولیس تاکنون ۷ بار با مس بازی کرده که آمار بسیار خوب ۵ برد و ۲ تساوی را به ثبت رسانده و همیشه مقابل این تیم عملکرد خوبی داشته ولی این بار شاید کار سخت‌تری برای کسب برد داشته باشد.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها