|
کدخبر: 305729

نمی‌خواهم مثل مهدویان باشم

سجاده پهلوان زاده به مانند سریال «سقوط» دومین سریالش با نام «حیثیت گمشده» را هم با مشاوره محمد حسین مهدویان جلوی دوربین برده، او در گفت وگویی اعلام کرده با وجود اینکه سال‌ها به عنوان تدوینگر در کنار این فیلسماز حضور داشته از مشاوره او در ساخت این دو سریال بهره برده ، اما علاقه‌ای ندارد که به سبک و سیاق مهدویان فیلم و سریال بسازد.

فرهنگ نمی‌خواهم مثل مهدویان باشم

سجاد پهلوان‌زاده، کارگردان سریال «حیثیت گمشده» در مصاحبه با فیلیموشات درباره شیوه همکاری با محمدحسین مهدویان در این سریال گفته است: «سر صحنه یکی دوبار آمدند و در پیش تولید هم چند باری به ما سر زد اما من و احمد سلگی در همان روزهای اول در فیلمنامه مشورت‌های کلی را گرفتیم. بعد از آن احمد در یک تلاش شبانه روزی و سخت شروع به نوشتن سناریو  کرد و من و آقای مهدویان هم فیلمنامه را می‌خواندیم و نظرات خود را به ایشان منتقل می‌کردیم.»

او تاکید کرده که سعی می‌کند به الگوی مهدویان در آثارش پایبند نباشد و امضای خودش را داشته باشد: « تمام این سال‌ها من پلان‌های آقای مهدویان را مونتاژ کردم و در کنارش فیلمسازی را یاد گرفتم و تجربه کردم. من البته نمی‌خواهم کپی مهدویان فیلم بسازم. خودش هم نمیخواهد و مرا به تجربه‌های جدید تشویق می‌کند. البته کپی کردن از او هم کار سختی است ولی می‌خواستم به سلیقه خودم نزدیک‌تر بشم و گمان می‌کنم در حیثیت این اتفاق تا حدود زیادی اتفاق افتاد. جا دارد از مهدویان باز هم تشکر کنم که تمام این سال‌ها کنارش آموختم و برادرانه در سقوط و حیثیت کمکم‌کرد.»

سجاد پهلوان زاده درادامه اعلام کرده انتخاب مهدی حسینی‌نیا از طرف فیلیمو بوده اما آنها خیلی زود متوجه استعداد و توانایی‌های این بازیگر شده‌اند و حالا هم که تولید سریال به پایان رسیده، معتقدند بهترین گزینه برای سریال بوده و حالا هم که او را ستون سریال «حیثیت گمشده» نامیده‌اند.

پهلوان‌زاده گفته که حسینی‌نیا دو بار در سریال دچار خطر جانی شده. و توضیح داده: «در همان سکانس اول که دعوای امیر و هاجر را می‌گرفتیم سینی‌ای که خانم افشاری پرت کرد به پیشانی مهدی حسینی‌نیا خورد و این خونی که در این صحنه می‌بینیم شکاف زخمی بود که واقعا بر پیشانی او ایجاد شد. مهدی خم به ابرو نیاورد و به بازی‌اش ادامه داد. شب آخر فیلمبرداری هم که با سر زمین خورد و درست از همان جا پیشانی‌اش شکاف برداشت که به بیمارستان رفتیم و ۲۵ تا بخیه خورد. وقتی من بعد از کارهای جراحی روی سرش برای ملاقات به اتاق عمل رفتم با انگیزه و روحیه بالا می‌گفت سجاد امشب بگیریم حتما.»

این کارگردان درباره جرح و تعدیل‌های صورت گرفته روی این سریال هم گفته: «روح قصه ما از سانسورها آسیب ندید اما لحظه‌هایی داشتیم که می‌توانست باشد هیچ مشکلی هم ایجاد نکند. با این حال تهش من ناراضی نیستم چون سریال پخش شده و دیده شده است. چون پیش از این صحبت از این بود که کل سریال پخش نشود. گفتند این سریال بدون مجوز ساخته شده اما بیایید درباره‌اش حرف بزنیم که حاصل این گفت‌وگو تعدیل سریال بود. اما خدا را شکر روح قصه آسیب ندید و همین که سریال دارد پخش می‌شود خوشحالم.»

آخرین قسمت مینی‌سریال «حیثیت گمشده» به کارگردانی سجاد پهلوان‌زاده، جمعه ۱۷ شهریور منتشر خواهد شد.

منبع: فیلم نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها