|
کدخبر: 128308

اکبر عالمی در گذشت

اکبر عالمی مجری، منتقد و مستندساز برجسته کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ساعت ۲ بامدادامروز سه‌شنبه ۲۲ مهرماه در بیمارستان درگذشت.

فرهنگ اکبر عالمی در گذشت

اردشیر عالمی فرزند مرحوم اکبر عالمی با اعلام خبر درگذشت این هنرمند، در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: پدر رفت، فقط پدر من نبود، پدر چند نسل ایران بود، تاثیر وجودش تا سال‌ها باقی خواهد ماند.

اکبر عالمی، متولد تیر ۱۳۲۴ در اهواز، فارغ‌التحصیل رشته سینما با مدرک دکتری از انگلستان است که تاکنون مستندهای مختلفی را از جمله «مروارید خلیج‌فارس» ساخته است. او علاوه بر تالیف و ترجمه آثاری در حوزه سینما و عکاسی، در سال‌های دهه ۷۰ هم مجری برنامه «هنر هفتم» بود. متاسفانه استاد اکبر عالمی پس از ۶ روز وضعیت وخیمی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا داشت سرانجام ساعت ۲ بامداد امروز در بیمارستان درگذشت.

وی پیرامون زمان و مراسم تشییع پیکر اکبر عالمی بیان کرد: به دلیل ابتلای اکبر عالمی به ویروس کرونا و شرایطی که وی داشته بعید می‌دانم اجازه برگزاری مراسم تشییع به شکل عمومی و با حضور دوست‌داران وی داشته باشیم اما درحال‌حاضر مشغول کارهای اداری بیمارستان هستیم و هیچ چیز به شکل دقیق مشخص نیست.

اردشیر عالمی اعلام کرده که زمان و شرایط برگزاری مراسم ترحیم پدر مرحومش به‌زودی اعلام خواهد شد.

منبع: برنا

ارسال نظر