|
کدخبر: 107763

تمدید خودکار قراردادهای اجاره مسکن با افزایش نرخ مصوب

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قراردادهای اجاره مسکن با افزایش نرخ مصوب به صورت خودکار تمدید می‌شود.

راه و مسکن تمدید خودکار قراردادهای اجاره مسکن با افزایش نرخ مصوب

محمود محمودزاده با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای حمایت از مستأجران اظهار کرد: شیوع کرونا شرایط خاصی را به وجود آورد و نیاز به تصمیم گیری‌های خاصی داشت.اوایل اردیبهشت امسال ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوب کرد قراردادهای اجاره مسکن اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ ۲ ماه تمدید شوند.

وی ادامه داد: با تداوم الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا، ستاد ستاد ملی مبارزه کرونا دوباره در مصوبه دیگر این موضوع را تمدید کرد. بر اساس این مصوبه میزان اجاره بها در شهر تهران ۲۵ درصد، در کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا ۱۵ درصد می‌تواند افزایش یابد. این مصوبه مشمول اجاره نامه هایی می‌شود که از روز ۸ تیر موعد اجاره آنها به پایان رسیده است.

وی با اشاره به چند تبصره در مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد: چنانچه مستأجری در دوره فعلی به تعهداتش عمل نکرده باشد با تشخیص دستگاه قضایی مشمول این مصوبه نمی‌شود و باید ملک را تخلیه کند. همچنین چنانچه مالک قصد فروش ملک را داشته باشد، مستاجر ۲ ماه فرصت دارد ملک را تخلیه کند. موضوع مهم دیگر این مصوبه اخذ کد رهگیری در تمام معاملات املاک و مستغلات از جمله اجاره است و هر گونه مبایعه نامه، رهن، خرید و فروش باید کد رهگیری دریافت کنند که این امر به شفاف‌سازی بازار مسکن کمک می‌کند.

وی افزود: در قرارداد اجاره حتما باید زمان قید شود بنابراین قراردادها یک ساله خواهند بود اما چنانچه شرایط کرونا ادامه پیدا کند برای نرخ‌گذاری تصمیم گیری می‌شود و باقی شرایط به قوت خود باقی خواهد بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: قراردادهای اجاره مسکن با افزایش نرخ‌های مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت خودکار تمدید می‌شود.

 

 

منبع: تسنیم
  • حسین ارسالی در

    با سلام . برای جواب گویی به خون شهدا در قیامت باید سپاه پاسداران در همه زمینه ها خصوصا مسکن و خودرو ورود کنند و دست چپاول گران را در جلو دید مردم در صدا و سیما قطع کنند . کجایند چمرانها. باقری ها. همتها . صیاد شیراز ها ..... برادران عزیز سردار سلامیها. قاانیها. حاجی زاده ها .... به پا خیزید و ذواِلفقار حیدر کرار.ع. را بردارید و این ملت مظلوم را نجات دهید . بخدا اخلالگران اقتصادی و دشمنان داخلی که در جلد میش هستند و دست در دست چین و شوروی دادند خطر ناکتر از داعش و امریکاست. طولی نمیکشدکه همین چین و شوروی کمونیست که خدا را نمی شناسند ایران را میبلعند. یا علی .ع. التماس دعا

ارسال نظر