|
کدخبر: 196992

آخرین قیمت محصولات سایپا در بازار+ جدول

رصد خودروهای پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که امروز ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ سایپایی‌ها همانند ایران خودرویی بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند.

 استپ قیمتی در بازار سایپایی ها همزمان شد با نوسان اندک قیمت دلار، عاملی که این روزها قیمت خودرو به آن گره خورده است. در هفته گذشته نرخ دلار نوسان بسیاری داشته بطوریکه در برخی روزهای این نوسان رو به بالا بسیاری چشمگیر بوده و در برخی از روزها نیز دامنه نوسان دلار بسیار محدود بوده روندی که سردرگمی در بازارهای سرمایه ای از جمله بازار خودرو را به همراه داشته و موجب شده تا خریداران و فروشندگان از بازار دور شوند.

یکی دیگر از مواردی که موجب شده تا بازار خودرو به لاک خود فرو رود به مسئله نامشخص بودن از سرگیری مذاکرات باز می گردد، بطوریکه به گفته برخی از مسوولین ممکن است مذاکرات تا آذر ماه نیز آغاز نشود و طولانی شدن این زمان موجب دلسردی در بازار شده است.

 وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R » ،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار محصولات سایپا بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند با این شرایط «کوییک R» امروز ۱۷۷ میلیون تومان در بازار قیمت خورد. ارزایابی بازار محصولات پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که «کوییک معمولی» نیز امروز در بازار با قیمت ۱۷۰ میلیون قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا ۲» نیز امروز بدون تغییر در بازار عرضه شدند و به ترتیب در بازار ۱۴۹میلیون و ۱۵۹ میلیون تومان رسیدند. «ساینا» نیز بدون تغییر در بازار امروز ۱۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به ۲۹۱ میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار ۳۵۳ تا ۳۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...