|
کدخبر: 181259

چند دستگاه کامیون وارد کشور شده است؟

مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تاکنون تعداد ۲۷۰۵ دستگاه کامیون زیر سه سال ساخت برای واردات، درخواست ثبت سفارش کرده‌اند که از این میان تعداد ۴۳ دستگاه کامیون تا هفته گذشته شماره‌گذاری شده است.

خودرو چند دستگاه کامیون وارد کشور شده است؟

صدراله بمانا مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بحث نوسازی ناوگان ضمن بیان این مطلب افزود: از تعداد ۲۷۰۵ کامیون تعداد ۲۰۳۱ دستگاه ثبت سفارش آن‌ها انجام شده و تعداد ۲۹۱ دستگاه برای ترخیص به گمرکات کشور معرفی شده که از این میان تعداد ۱۸۸ دستگاه ترخیص و تعداد ۴۳ دستگاه کامیون تا هفته گذشته شماره‌گذاری شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر فرآیند بند ث ماده ۳۰ قانون احکام دائمی در حال انجام و کامیون‌ها از گمرکات ترخیص و برای شماره‌گذاری و پلاک به مراکز شماره‌گذاری مراجعه می‌کنند.

مشاور ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در بحث نوسازی ناوگان، گفت: چنانچه هر کامیونی دارای استاندارد ایمنی و کیفیت و استاندارد آلایندگی محیط زیست و خدمات باشد و اسقاط مورد نیاز آن توسط واردکنندگان انجام شده باشد، برای ترخیص به گمرکات کشور معرفی می‌شوند.

صدراله بمانا تاکید کرد: در حال حاضر، صرفاً کامیون‌های با نشان تجاری داف، رنو و ولوو دارای خدمات پس از فروش هستند و سایر برندها دارای قرارداد نیستند، لذا رانندگان تا مستندات لازم برای ترخیص کامیون از جمله استاندارد ایمنی و کیفیت را از سازمان ملی استاندارد و استاندارد آلایندگی را از سازمان حفاظت محیط زیست و قرارداد خدمات پس از فروش را از یکی از شرکت‌های خدمات دهنده برندهای داف، رنو و ولوو مشاهده نکرده باشند و از صحت آن‌ها یقین نداشته باشند، مبادرت به خرید کامیون زیر سه سال ساخت نکنند.

 

منبع: وزارت راه و شهرسازی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...