|
کدخبر: 168749

برق‌گرفتگی دو خانواده را یتیم کرد

۲ کارگر هنگام جمع‌آوری تجهیزات کارخانه بازیافت کاغذ، جان‌ باختند.

دو مرد در حال جمع‌کردن تجهیزات کارخانه بودند، قربانی برق‌گرفتگی در حوضچه پسماند شدند. یکی از آنها دچار برق‌گرفتگی شد که همکارش وقتی برای نجات او وارد حوضچه شد با سرنوشتی مشابه به کام مرگ رفت.

داوود ۴۲ساله، نماینده و کارمند کارخانه بازیافت کاغذ در شهرک صنعتی بوکان استان آذربایجان‌غربی بود. او از یک‌سال قبل در آن کارخانه کار می‌کرد. قرار بود این کارخانه از بوکان به تبریز منتقل شود و در حال انتقال تجهیزات به تبریز بودند. داوود و همکار ۵۰سال‌هاش به‌نام اسد پانزدهم فروردین امسال به شهرک صنعتی بوکان رفته و مشغول جمع‌آوری تجهیزات باقیمانده شدند. صبح روز نوزدهم فروردین اسد مشغول بازکردن دستگاه پمپ در حوضچه خمیر و پسماند کارخانه بود که دچار حادثه برق‌گرفتگی شد و داخل حوضچه افتاد. داوود برای نجات همکارش پا به حوضچه گذاشت اما او هم دچار برق‌گرفتگی شد و فوت شد. وقتی نیروهای امدادی به محل حادثه رسیدند، اسد زنده بود و او را به بیمارستان منتقل کردند که بعد از دو روز فوت شد.

بیش از یک هفته است که خانواده آنها، لباس عزا به تن کرده‌اند و عزیزان خود را به خاک سپرده‌اند. بچه‌ها هنوز برای دیدن پدرهایشان چشم به در خانه دوخته‌اند. این داغ بیش از همه، باران ۱۰ساله فرزند داوود را اذیت می‌کند. او این سال‌ها را با داغ مرگ مادر گذرانده و حالا نمی‌داند چطور باید با مرگ پدر کنار بیاید. پدر بعد از آخرین صحبت تلفنی به باران قول داده بود وقتی او از خواب بیدار شد از محل کار به خانه بازگردد اما هیچ‌وقت بازنگشت و باران را برای همیشه تنها گذاشت.

داماد خانواده داوود می‌گوید: «سال ۹۰ همسر داوود فوت شد.

او و دختر ۱۰سال‌هاش باران با پدر و مادر داوود در تبریز زندگی می‌کردند. دو سال می‌شد که در کارخانه بازیافت کاغذ و کارتن‌سازی کار می‌کرد. کارخانه از بوکان به تبریز منتقل شده و پانزدهم فروردین با همکارش برای جمع‌آوری تجهیزات باقیمانده به بوکان رفته بود. قرار بود هجدهم فروردین بازگردند که نشد و آمدن‌شان به روز بعد موکول شد.

ساعت ۹ صبح پنجشنبه چند بار به تلفن داوود زنگ زدیم که جواب نداد. بعد با مدیر کارخانه صحبت کردیم که او هم خبری از آنها نداشت. به تلفن همکارش هم زنگ زدیم که پاسخ نداد. دلشوره به جان‌مان افتاده بود. حوالی ظهر مدیرعامل کارخانه به ما زنگ زد و گفت خودش راهی بوکان شده است. ما هم صبر نکرده و راهی آنجا شده و متوجه حادثه شدیم.»

فواد اسماعیل‌پور، رئیس هیات‌مدیره شهرک صنعتی بوکان در استان آذربایجان‌غربی گفت: کارخانه محل حادثه ۱۵سال فعالیت داشت. ساعت ۱۴روز نوزدهم فروردین امسال یکی از کارگران کارخانه شن‌سازی که در کنار کارخانه محل حادثه کار می‌کرد با دیدن پاهای یک مرد که از حوضچه آویزان شده بود متوجه حادثه شد. او موضوع را به چند کارگر آنجا اطلاع داد که بعد از قطع برق کارخانه و خارج کردن آن دو از حوضچه متوجه شدند داوود فوت‌ شده اما دیگری را به بیمارستان رساندند که بعد از دو روز او هم فوت ‌شد. بررسی‌های کارشناس اداره کار نشان می‌داد که هر دو بر اثر برق‌گرفتگی فوت شدند

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...