|
کدخبر: 152625

فوری / شرط رهبری برای بازگشت ایران به برجام

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برگردد، امریکا باید همه تحریم‌ها را لغو کند و ما راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم درست است، آن وقت به تعهدات برمی‌گردیم.

جامعه فوری / شرط رهبری برای بازگشت ایران به برجام

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(یکشنبه) با فرماندهان، خلبانان و جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی به مناسبت سالروز تاریخی بیعت همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷، دیدار کردند.

اهم فرمایشات ایشان در این دیدار به شرح زیر است:

با اشاره به مسئله تحریم‌ها: حرف و حدیث‌هایی در دنیا وجود دارد، هم اروپایی‌ها چیزهایی می‌گویند و هم امریکایی‌ها. اولا در جمهوری اسلامی گوش هیچکس بدهکار مهمل‌گویی‌های مدعیان بدون استحقاق نیست، حرف‌های مهملی در اروپا و امریکا می‌زنند.

اگر بخواهیم منطقی و مستدل صحبت کنیم، براساس منطق امریکا و ۳ کشور اروپایی که همه تعهدات برجامی را زیرپا گذاشتند، دیگر حق ندارند شرط و شروط برای برجام تعیین کنند.

آنها به تعهدات برجامی خود، هیچ عمل نکردند. یک برهه بسیار کوتاهی در ابتدای کار، بعضی از تحریم‌ها را موقتا تعطیل کردند و دوباره برگشتند و حتی تحریم‌ها را افزایش هم دادند، شاید تحریم‌ها را دو تا سه برابر زیاد کردند. بنابراین آنها حق ندارند شرط و شروط معین کنند.

-آن طرفی که حق دارد برای ادامه کار برجام شرط معین کند، ایران است. علت این هم آن است که ایران از ابتدا به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرد اما آنها نقض کردند.

ما حق داریم برای ادامه برجام شرط بگذاریم و این شرط را هم گذاشتیم و گفتیم و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد، [این شرط] آن است که اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد باید امریکا تحریم‌ها را کلا لغو کند آن هم نه به زبان و روی کاغذ، بلکه باید در عمل تحریم‌ها را لغو کنند و ما راستی آزمایی کنیم و احساس کنیم تحریم‌ها درست لغو شده است و ما هم به تعهدات برجامی برمی‌گردیم.

 این سیاست قطعی جمهوری اسلامی و مورد اتفاق مسئولان کشور است و از این سیاست برنخواهیم گشت.

منبع: مهر
 • ناشناس ارسالی در

  بیایید باهم به دولت فشار بیاوریم که فقط این کشور از نظر تولید گندم و سویا خودکفا شود . بعد انوقت خائنین به کشور کاملا نمایان خواهند شد .
  بیایید به دولت فشار آوریم صنایع مادر مانند خودرو کاملا خودکفا شود نه وصله پینه خودرو کاملا به بخش خصوصی واگذار شود . بعد آنموقع خائنین کاملا نمایان خواهند شد .
  ما خیلی کسری داریم که وطن فروشان مانع پیشرفت میشوند .
  مانند صادرات مرغ که وطن فروشان مانع صادرات جدی ان میشوند . و همیشه بازار مرغ را پر از التهاب میکنند که ما کسری مرغ داریم ولی این دروغ است مانع تولید داریم .
  بیایید به نمایندگان مجلس فشار بیاوریم .فقط نمایندگان مجلس باید جوابگوی ملت باشند.
  وقتی ما به آنها فشار نیاوردیم آنها هم در فکر لابی های خود هستند .
  فساد در تمام دنیا هست اما مردم کشور های دیگر از راه قانونی به نمایندگان مجلس فشار می اورند. اما ما فقط عادت کردیم که در میان جمع دوستان انتقاد کنیم و همه ما استاد در سیاست هستیم و کاملا از سیاست اطلاع کامل داریم
  هم وطن عزیز چشمها را باز کنید . به اراجیف بی بی سی و آمریکا و گرگهایی که ایران را میداند گوش نکنید .

ارسال نظر