|
کدخبر: 141068

آمار فوتی‌های کرونا در تهران کاهشی شد

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کرونا تا کنون جان ۲۲ هزار و ۲۲ نفر را در پایتخت گرفته است، گفت: آمار فوتی‌ها در تهران با شیب ملایمی کاهش یافته و به ۵۲ نفر در روز گذشته رسیده است.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت اظهارکرد: خوشبختانه طی دو هفته اخیر سیر مبتلایان و متوفیان کرونا در پایتخت نزولی بوده و تا آخر وقت جمعه گذشته حدود ۲۲ هزار و ۲۲ نفر فوتی ناشی از کرونا در سامانه بهشت‌زهرا (س) ثبت شده است.

وی افزود: ۱۳ هزار و ۴۱۶ نفر از متوفیان کرونا مرد و ۸۶۰۶ نفر از متوفیان زن بوده‌اند همچنین ۱۵۸۱۱ نفر از متوفیان کرونا در بهشت زهرا (س) تدفین شده و ۶۲۱۱ نفر از متوفیان جهت تدفین به شهرهای دیگر منتقل شده‌اند.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: روز پنج‌شنبه گذشته ۷۴ نفر و جمعه ۵۲ نفر در تهران به دلیل کرونا جان باخته‌اند که با شیب ملایمی آمار در این زمینه در حال کاهش است و انتظار داریم تا آخر آذر همزمان با ادامه محدودیت‌های مربوط به کرونا تداوم داشته باشد.

خداکرمی بیان کرد: البته نگران هستیم که مجدد در دی ماه با پیک دیگری از کرونا مواجه شویم چرا که موج اول اپیدمی که در ایران از اول اسفند آغاز شد هیچ وقت به صورت کامل فروکش نکرده و در یک ماه سه پیک را شاهد بودیم که پیک آخر از همه وحشتناک‌تر بود.

وی خاطرنشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم حتما از ماسک استفاده کنند و از رفتن به دورهمی و میهمانی‌ها خودداری کنند و دیدارها و معاشرت‌ها به صورت مجازی مدنظر قرار دهند.

عضو شورای شهر تهران اظهارکرد: اگر حتی یک خانواده پروتکل‌ها را رعایت نکند می‌تواند تصاعدی بقیه را گرفتار سازد و از آنجایی که کنترل اپیدمی یک مشکل همگانی است همه باید در مقابله با آن مشارکت کنند؛کرونا مشکل دولت، مجلس، قوه قضاییه، شورای شهر، شهرداری، مردم و... است و برای مبارزه کامل با آن همزمان همه باید جهت پیشگیری با آن اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر