|
کدخبر: 135479

کیت ایرانی تشخیص سریع کرونا رونمایی شد + عکس

کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا که در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌تواند مبتلایان به کرونا را شناسایی کند، با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری رونمایی شد.

مراسم رونمایی از کیت ایرانی تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا امروز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری، محمدرضا مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران برگزار شد.

کیت-تشخیص

سید سجاد مروجی مدیرعامل شرکت سلامت الکترونیک برکت در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در این مرحله کیت تشخیص سریع مبتنی بر آنتی ژن کرونا را تولید کردیم.

وی اظهارکرد: این کیت امروز با حضور مسوولان رونمایی شد و روانه بازار هم خواهد شد.

مروجی خاطرنشان کرد: از اواخر سال گذشته که کرونا شروع شد، کار در بحث کیت‌های تشخیصی کرونا را آغاز کردیم و سپس تولید نسل جدید کیت تشخیصی آغاز شد. این کیت ظرف ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌تواند شناسایی افراد مبتلا را انجام دهد.

وی بیان کرد: این کیت می‌تواند زنجیره بیماری را قطع کند و به عبارتی در بیماریابی نقش بسیار بااهمیتی دارد.

مدیرعامل شرکت سلامت الکترونیک برکت با تاکید براینکه این فناوری توسط پژوهشگران ایرانی به‌دست آمده است، گفت: شرکت سلامت الکترونیک برکت زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در چند ماه گذشته به کار تحقیق و پژوهش در حوزه کیت‌های تشخیصی کرونا روی آورد.

وی افزود: این کیت عملکرد مشابه تست‌های تشخیصی پی سی آر دارد.

مروجی در مورد تفاوت این محصول با کیت‌های معمولی گفت: این کیت برای بیماران سرپایی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و دسترس‌پذیری افراد در مناطق دوردست و محروم در نقاط مختلف شهری را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: این کیت نرخ بسیار پایین تری در مقایسه به کیت‌های موجود در بازار دارد و نرخ آن حدود ۳۰ درصد کیت پی سی آر در بازار است. این محصول فناورانه می‌تواند صرفه جویی ارزی قابل توجهی برای کشور داشته باشد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر