|
کدخبر: 177090

قیمت برنج ایرانی رکورد زد!

گزارش های رسمی نشان می دهد که قیمت برنج ایرانی در بازار تا بیش از ۴۷ هزار تومان هم رسیده و قیمت برنج خارجی نیز پا به پای آن در حال حرکت است.

تجارت قیمت برنج ایرانی رکورد زد!

حدود دو سالی می شود که دیگر برنج وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمی کند و واردات آن با ارز سامانه نیما انجام می‌شود، از آن زمان به بعد و با توجه به حجم واردات قیمت برنج خارجی نیز رو به افزایش رفت و از حدود ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان به مرز قیمتی رسیده که اکنون چندان با برنج ایرانی تفاوت قیمتی ندارد. 

برنج ایرانی ۴۴ درصد گران شد 

بررسی قیمت برنج براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، نشان می دهد که هر کیلو برنج درجه یک ایرانی در اردیبهشت ماه امسال به طور متوسط حدود ۳۶ هزار تومان فروش رفته در حالی که حداقل قیمت ۳۰ هزار و حداکثر آن تا ۴۷ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است. 
برنج ایرانی در اردیبهشت ماه پارسال هر کیلو ۲۵ هزار تومان و در فروردین امسال با افزایش ۱۰ هزار تومانی به طور متوسط تا ۳۵ هزار تومان قیمت خورده است، این تغییر نشان می دهد نسبت به ماه قبل ۱.۹ و در مقایسه با پارسال ۴۴.۴ درصد افزایش قیمت دارد. 


افزایش قیمت برنج خارجی از ۱۲ به ۲۰ و حتی ۳۰ هزار تومان


 در رابطه با وضعیت برنج وارداتی در اردیبهشت پارسال هر کیلو حدود ۱۲۲ هزار تومان بوده که در فروردین امسال با افزایش دو برابری به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. در ماه قبل قیمت برنج خارجی به طور متوسط ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان بوده ولی حداقل ۲۳ و حداکثر ۳۰ هزار تومان هم برای آن در معاملات ثبت شده است. 
بر این اساس، برنج خارجی در اردیبهشت امسال نسبت به ماه قبل ۰.۶ و در مقایسه با پارسال ۱۰۶ درصد گران شده است. 

دپوی ۴۳ هزار تنی در گمرک و بنادر


اما بررسی آخرین وضعیت واردات برنج در آمار گمرک ایران از این حکایت دارد که در سال گذشته ۹۳۶ هزار و ۸۰۹ تن برنج به ارزش ۸۶۸ میلیون و ۵۳۳ هزار دلار واردات انجام شده است.


در فروردین امسال نیز میزان واردات برنج ۹۹ هزار تن به ارزش یک میلیون دلار بوده و در حال حاضر حدود ۴۳ هزار تن برنج در بنادر دپو شده است.


 

منبع: ايسنا
 • هالو ارسالی در

  خوشا به حال مسئولان و بادنجانها که از شم ال فلان حاجی بازاری برای تطهیر مالش سهم برنج رابرایشان ارسال میکند.

 • نامی ارسالی در

  مسئولین مربوطه خاک بر سرتان با این اوضاع بازار . برنج آشغال هندی رو نمیشد خرید حالا برنج ایرانی هم شد رویا . خاک سیاه بر سرتان از مرگ عزیزانتان . خدا نابودتون کنه بی شرفها

 • حمدالله ارسالی در

  برنج گران بشه عیب نداره انتخابات مهمه و هیچ

 • ناشناس ارسالی در

  آخه الان موقع افزایش قیمت بود؟ رای مردم میریره

 • سعید ارسالی در

  چقدر پول گرفتی این تیتر خبر زدی حرومخور

 • سعید ارسالی در

  شماها با این خبراتون مردم بدبخت کردید مز خرفا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...