|

بخوانید :

کدخبر: 217198

این نمادها بیشترین افزایش سهام را داشتند +‌ جدول

افراد حقیقی امروز ۵۳۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بود.

در بورس امروز حقوقی‌ها  حدود ۵۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار هزار و ۳۸۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» و «تولید محصولات کامپیوتری الکترونیکی ‌و نوری» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «سمگا»، «شپنا» و «فولاد» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «بورس»، «کالا» و «حکشتی» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی معادل ۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بورس اوراق بهادار تهران با برتری ۱۱۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۶۳۰میلیارد تومان بود.

حقیقی+حقوقی+00.08.24

تغییر+مالکیت+صنایع+0.08.24

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...