|

بخوانید :

کدخبر: 209706

پیش بینی مهم از وضعیت بورس در روزهای آینده

کارشناس بازار سرمایه معتقد است بازار سهام در روزهای آینده با خروج سرمایه از سمت سهامداران حقیقی رو به رو می‌شود.

بازار سهام امروز با رشد شاخص کل همراه شد. در پایان بازار امروز شاخص کل بورس با  کمتر از هزار واحد افزایش در کانال یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحد قرار گرفت. روند بازار در روزهای آینده به چه صورت است؟

نیما میرزایی، کارشناس بازار سهام درباره روند بازار برای روزهای آینده گفت: بازار کماکان در وضعیت نوسانی به سر می‌برد و برای چند روز آینده احتمال دارد قدرت فروشندگان نسبت به خریداران بیشتر باشد.اما با فروکش کردن هیجانات و ترس معامله‌گران، بازار مجددا می‌تواند وضعیت نسبتا با ثبات خود را احیا کند.

میرزایی ادامه داد: گزارش‌های شش ماهه از جمله مواردی است که به آرامش و ثبات بازار کمک خواهد کرد .گمانه زنی‌ها از سود سازی‌های مناسب شرکت‌ها حکایت دارد که نسبت p/e را جذاب‌تر خواهد کرد. همانطور که در گزارش‌ها مشاهده شد این نسبت بعد از صعودهای پی در پی و حبابی شکل، روند نزولی داشته و به زیر ۱۰ رسیده که در شرایط تورمی فعلی به نظر عدد قابل اعتنایی برای سرمایه‌گذاران است.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: در شرایط فعلی بازار، نگاه سرمایه‌ گذاران کم تجربه در بازار به دلیل ترس کوتاه مدت شده است. همچنین به دلیل توافقات برجامی و اصلاح نرخ ارز شرایط بازار ریزشی شده  است و شاهد روند خروج سرمایه افراد حقیقی از بازار هستیم. همچنین جهش‌های خیره‌کننده قیمت‌ های جهانی در پی بحران انرژی باعث جلوگیری از افت معنادار شاخص و بازار شده است.

 

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    آقای میرزایی را چه به تحلیل بورسی. باتوجه به سخنان جناب رئیسی در مورد آینده ی اقتصاد ایران و باتوجه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور ونزوئلا به ایران ، وضعیت بورس صعودی و سبز خواهد بود . پیش به سوی فتح قله ی ۲ میلیون واحدی تا پایان سال ۱۴۰۰.

  • دوست ارسالی در

    چه جالب خبرهای مربوط به چند ماه پیش رو ک پی میکنند از نرخهای شاخص اقتصادی پایین خ بر معلومه

  • باقر ارسالی در

    از مدیر مسئول محترم خواهشم می کنیم از تح لیل کارشناسان ضعیف مثل تحلیل فوق احتناب کنند چراکه ضربه ایست برای این سایت وبی ا عتمادی به سایت بوجود میاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...