|

بخوانید :

کدخبر: 209358

بررسی تحرکات روزانه صندوق ‌های (ETF) + جدول

در بورس امروز ۹۳میلیارد تومان دارا یکم و ۱۷۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۳۰میلیارد تومان بود.

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۱۷۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق سپید دماوند (سپیدما) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۴۰میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کیان را از حقوقی‌ها خریدند (۳۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق نگین سامان (کارین) را به ارزش پنج میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۱۴درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری (مدیر) رشد ۱.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق پالایش با زیان ۲.۵درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۶.۵درصد) در رابطه با صندوق سهام زرین کوروش در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۷۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۲۱درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود پنج میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۰.۶درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای لوتوس (طلا) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۰۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۳۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود پنج هزار و ۱۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۵۵۰میلیارد تومان بود.

تحرکات+صندوق‌ها+00.07.25

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...