|
کدخبر: 175893

نقش همتی در ریزش بورس چه بود؟

همتی رئیس کل بانک مرکزی در دولت دوم تدبیر و امید، هم اکنون کاندیدای ریاست جمهوری شده است اما یکی از نقدهایی که به وی وارد است مسئله نقش وی در ریزش و سقوط بورس است. مسئله ای که وی به گردن نمی گیرد. اما چرا همتی مقصر ریزش بورس است.

بورس نقش همتی در ریزش بورس چه بود؟

از زمانی که بورس وارد دوران اصلاح یا بهتر بگوییم سقوط شد، یکی از دلایل سقوط از دیدگاه فعالان بازار سرمایه، رئیس کل بانک مرکزی و تصمیمات وی بود.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دولت دوم تدبیر و امید با کارنامه ناامید کننده خود حالا که کاندیدای ریاست جمهوری شده است می خواهد خود را از ماجرای ریزش بورس و نقشش در ریزش آن تبرئه کند.

وی در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در جلسه‌ای با فعالان بازار سرمایه نه تنها خود را از مقصران سقوط بازار سرمایه ندانست بلکه رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از رونق بازار سرمایه حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: در مقام مسئول بازار پولی کشور، معتقدم که ثبات همه بازار‌ها در راستای یکدیگر اعم از بازار‌های پولی، سرمایه تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بازار سرمایه حمایت می‌کند.

چرا همتی مقصر ریزش بورس است؟

شاهین چراغی طی توئیتی در صفحه شخصی خود نقش همتی در ریزش بورس را این گونه عنوان کرد:

همچنین سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، روز گذشته در نشست خبری در کنایه به کاندیداتوری همتی در انتخابات گفت: کسانی که از مقصران اصلی ریزش بازار سرمایه هستند خودشان کاندید انتخابات شده‌اند، از این موضوع تعجب کردم.

قاضی زاده هاشمی افزود: قطعا در مسیر انتخابات در پیشگاه مردم باید پاسخگوی عملکرد خود باشند. همتی به عنوان عضو شورای عالی بورس از مقصران اصلی ریزش بورس است.

منبع: نبض بورس
  • م ارسالی در

    خیلیها خونه خراب شدند..محض رضای خدا...هم تی را محاکمه بکنید..تا کمی از آلام زیان دیدگان کاسته شود

  • رضا ارسالی در

    بر ،،،،،نعلت ای کسی که بورس را منفی کردی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...