کدخبر: 137501

بورس مجدد پرواز کرد!

در پایان معاملات امروز بورس شاخص کل با ۱۰ هزار واحد رشد، دوباره وارد فاز صعودی شد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز امروز بیش از یک درصد رشد کرد.

بورس بورس مجدد پرواز کرد!

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۰.۷ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحدی رسید تا پس از یک روز افت دوباره وارد فاز صعودی شود. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز امروز بیش از یک درصد رشد داشت. اگر چه شستا امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشت اما معاملات مثبت نمادهای فولاد، فملی و شپنا موجب شد تا شاخص کل سبزپوش شود. در معاملات فرابورس نیز بپاس، آریا و میدکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در جریان معاملات بورس، بیش از ۱۵ میلیارد سهم معامله شد که ارزش این معاملات ۱۵.۵ هزار میلیارد تومان بود. ارزش معاملات فرابورس نیز بیش از ۱۲.۶ هزار میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز بورس گروه خودرو، فراورده‌های نفتی و بانکی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و معاملات مثبت گروه پالایشی نیز امروز ادامه داشت. خبرهایی در خصوص اصلاح شیوه‌نامه قیمت‌گذاری فولاد و همچنین تشکیل مجمع سهامداران حقیقی موجب شد تا کلیت بازار امروز رو بهبود باشد. همچنین در معاملات امروز صف فروش شستا نیز جمع‌آوری شد اما در نهایت این سهم نیز کار خود را ب صف فروش به پایان رساند.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر