|
کدخبر: 135529

بزرگترین چالش بورس را بشناسید!

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن، با بیان اینکه بسیاری از سهم ها تقریبا به پایین ترین قیمت ممکن رسیده، زمان فعلی را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه دانست.

بورس بزرگترین چالش بورس را بشناسید!

محسن عباسلو، گفت: بازار سرمایه تنها بازاری است که با رشد یا افت، هیچ بازاری را تحت الشعاع قرار نمی دهد و زیانی برای آنها ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات هیجانی بزرگترین چالش بازار سرمایه است، بیان کرد: در زمان صعود یا نزول قیمت ها، فضای ایجاد شده باعث هجوم یا عقبگرد سهام داران شده است. از همین رو باید مدام تاکید کرد که مردم نباید برای ورود به بازار سرمایه اقدام به فروش دارایی هایی مانند مسکن و خودرو کنند و هرگز بدون دانش وارد این بازار پرریسک نشوند، بلکه این سرمایه گذاری ضرورتا باید با دارایی مازاد انجام شود.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن عنوان کرد: اصلاح هایی هم که در  چند ماه اخیر رخ داد، عمدتا ناشی از شوک ها و اخبار منفی بود که روزانه در فضای مجازی رد و بدل می شد؛ در صورتی که افت شاخص یک امر طبیعی است و  نباید تبدیل به یک اتفاق غیر قابل تصور شود.

مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن، در ادامه به ارزنده بودن قیمت سهام اشاره کرد و گفت: قیمت بسیاری از سهم ها تقریبا در پایین ترین حالت ممکن قرار دارد و هم اکنون فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است.

وی همچنین به گزارش ۶ ماهه شرکت ها اشاره کرد و گفت:‌ بودجه شرکت ها وضعیت مناسبی دارد و شرکت های صادرات محور محصولات خود را با نرخ برابری دلار ۱۶-۱۷ هزار تومانی فروختند و ارقام فعلی در گزارش عملکردشان دیده نشده است، بنابراین حتی اگر ریزش قیمت ارز تا ۲۰ هزار تومان هم ادامه داشته باشد ضرر و زیانی برای شرکت های ارزی وجود ندارد.

این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: هم اکنون شرایط سرمایه گذاری مهیا است و اگر حمایت نهادهای دولتی و حکومتی از بازار ادامه یابد، با روند مثبت بازار مواجه خواهیم بود و تمام پول های خارج شده از بورس برمی گردد؛ چرا که نقدینگی هنوز وارد بازارهای موازی نشده و اغلب منتظر فرصت برای برگشت به بورس هستند.

عباسلو خاطرنشان کرد: همچنان بهترین بازار برای سرمایه گذاری بورس است، چراکه باعث سفته بازی در بازار خودرو، مسکن، ارز و  هیچ بازار دیگری نمی شود و ضرری برای دیگر بازارها ندارد ، بلکه تولید را هم توسعه خواهد داد.

مدیرعامل کارگزاری ارگ هومن در پایان با توصیه به سهامداران خاطرنشان کرد: بهتر است شتاب زده وارد بازار نشوند و با تحلیل ، سهم هایی را در پرتفوی خود قرار دهند که P/E پایینی دارند تا بازدهی مطلوب خود را کسب کنند.

منبع: سنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...