|
کدخبر: 129108

چرا بورس امروز ریزش کرد؟

در پایان معاملات نخستین روز بازار سهام در این هفته و در آستانه شروع معاملات صندوق پالایشی یکم و لغو تحریم‌های تسلیحاتی شاخص کل بازار سهام واکنش نزولی داشت و بیش از۳ درصد افت کرد.

با شروع معاملات این هفته از بازار سهام در حالی که سیگنال‌های مثبتی چون لغو تحریم‌های تسلیحاتی، افزایش قیمت ارز و شروع معاملات صندوق پالایشی یکم به بازار سهام مخابره شده بود اما واکنش بازار سهام نزولی بود و شاخص کل با افت بیش از ۳ درصدی به یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید.

همچنین امروز شاخص هم‌وزن نیز روندی منفی داشت و حدود ۱.۵ درصد افت کرد و این نشان از کلیت منفی بازار و صف‌های فروش طویل دارد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام در حالی که پیش‌بینی می‌شد روند معاملات نمادهای پالایشی و با توجه به بالا رفتن قیمت دلار و شروع معاملات صندوق پالایشی یکم مثبت باشد اما امروز واکنش این نمادهای نیز روندی نزولی پیدا کرد.

نمادهای خودرویی نیز که در دو هفته اخیر روندی مثبت داشتند اما امروز با صف‌های فروش سنگین همراه شدند.

برخی از کارشناسان دلیل ریزش بازار سهام امروز را گمانه‌زنی‌های مجلس در رابطه با استیضاح رئیس‌جمهوری می‌دانند هر چند این گمانه‌زنی‌ها کار به جایی نبرد اما جو هیجانی حاصل از این خبر باعث افت شاخص کل بازار سهام شد.

احتمالا تا انتخابات امریکا روند بازار سهام سینوسی خواهد بود زیرا سهامداران از تثبیت شدن قیمت دلار در کانال ۳۰ هزار تومان مطمئن نیستند و با این احتمال که بایدن پیروز انتخابات باشد احتمال می‌دهند که قیمت دلار نیز دستخوش تغییرات کاهشی شود.

همچنین امروز محصولات شیمیایی، بانک‌ها و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معاملات ۵۱۷.۶ میلیارد تومان، ۴۷۱.۷ میلیارد تومان و ۴۶۲ میلیارد تومان برترین صنایع بودند.

 

منبع: تجارت نیوز
  • بهرام قیطاسی ارسالی در

    60درصدسهامی که فروختم دوماه پیش زنم روتختی بیمارستان بستری شده خواهشمندم براجراحی نیاز به پول دارم

ارسال نظر