|
کدخبر: 128019

رشد ۵۵ هزار واحدی شاخص بورس / سهامداران امیدوار شدند

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵۵هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۹۷هزار واحد قرار گرفت.

بورس رشد ۵۵ هزار واحدی شاخص بورس / سهامداران امیدوار شدند

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۲میلیارد و ۸۹۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۳هزار و ۹۴۱ میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۵۷۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۵۵هزارو۲۲۱واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۹۷هزار و ۴۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تهران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو، گروه صنعتی ملی و بانک خاورمیانه با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۱۴۴۷۹ واحد، کل (هم‌وزن) ۸۴۷۸ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۵۵۵۵ واحد، آزاد شناور ۷۱۸۷۰ واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به‌ترتیب ۴۰۶۲۲ و ۱۱۰۷۰۶ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۱۱۲میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان در یک‌میلیون و ۴۸۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۵۹ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۴۷۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، نیروگاه زاگرس کوثر و ویتانا بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر