|

بخوانید :

کدخبر: 220047

افزایش چشمگیر قیمت طلا با اهرم دلار

بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ شاهد افزایش چشمگیر قیمت دلار ، قیمت طلا و قیمت سکه بود. قیمت درهم نیز امروز وارد کانال ۸ هزار تومان شد.

بانک و بیمه افزایش چشمگیر قیمت طلا با اهرم دلار

بازار ارز و طلای تهران امروز چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ شاهد پیشروی قیمت طلا ، قیمت دلار و قیمت سکه بود. قیمت دلار در ابتدای معاملات بازار ارز امروز به ۲۸ هزار و ۸۸۰ تومان رسید. دلار در نیمه معاملات وارد کانال ۲۹ هزار تومان شد. این اسکناس آمریکایی در انتهای معاملات نیز همین کانال را حفظ کرد و با ۲۹ هزار و ۳۰ تومان بسته شد. قیمت درهم امروز مشوقی برای قیمت دلار بود.

قیمت درهم کانال عوض کرد

امروز همزمان با رشد قیمت دلار ، قیمت درهم نیز افزایش یافت. قیمت درهم که روز گذشته بر روی ۷ هزار و ۸۱۰ تومان ایستاده بود در ابتدای بازار ارز امروز به ۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسید و در آخرین ساعات معاملات امروز وارد کانال ۸ هزار تومان شد. قیمت درهم امروز ۱۹۸ تومان بر ارزش خود افزود و با ۸هزار و ۸ تومان معامله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳.۶۷۳) عدد ۲۹ هزارو ۴۱۳ تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار ۳۸۳ تومان بالا تر بود.

قیمت طلا در بازار جهانی امروز افزایش یافت. قیمت اونس طلا امروز بر روی ۱۷۹۰ دلار قرار گرفت. در بازار داخلی هم قیمت دلار اهرمی برای صعود قیمت طلا و قیمت سکه شد. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نسبت به روز گذشته ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان گران شد و با ۱ میلیون و ۲۵۳هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش شد. قیمت سکه نیز عصر امروز ۱۹۵ هزار تومان از عصر روز گذشته بالاتر بود و روی ۱۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان قرار داشت. اندازه حباب قیمتی سکه ۳.۹ درصد به دست می‌آمد که نسبت به مقادیر متعارف هفته‌های اخیر قدری بزرگ شده بود و از انتظارات افزایشی در بازار سکه حکایت می‌کرد.

قیمت دلار سنا ۴.۴ درصد بالا رفت

قیمت دلار بازار آزاد امروز رشد قابل توجهی داشت و حجم عرضه در بازار متشکل که روز گذشته رکورد سال را ثبت کرده بود، امروز ۲۱ درصد کاهش یافت و روی ۱۲ میلیون و ۳۵۹ هزار قرار گرفت. تغییرات قیمت دلار سنا از بازار آزاد نیز شدید تر بود. قیمت دلار سنا هزار و ۱۸۳ تومان معادل ۴.۴ درصد رشد کرد و روی ۲۸ هزار و ۲۸ تومان قرار گرفت. تغییرات قیمت یورو سنا نیز شدید بود، قیمت یورو سنا هزار و ۱۰۴ تومان رشد کرد و روی ۳۱ هزار و ۸۰۷ تومان ایستاد.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...