|

بخوانید :

کدخبر: 213948

قیمت جدید سکه، طلا و ارز / سایه برجام بر سر بازار

در بازار ارز و طلای امروز چهارشنبه قیمت طلا ، دلار و سکه مانند روز دوشنبه بر مدار صعود قرار گرفتند.

قیمت دلار  در انتهای معاملات نقدی روز گذشته با افت ۴۰ تومانی با  ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان بسته شد . این اسکناس آمریکایی در  بازار ارز  امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ مانند روز دوشنبه  بر مدار صعود قرار گرفت و ، با ۴۰ تومان افزایش، ۲۷ هزارو ۵۹۰ تومان  نرخ گذاری شد.

قیمت درهم افزایش یافت

قیمت درهم که یکی از سوخت های پیشروی قیمت دلار آمریکا به حساب می آید روز گذشته با کاهش همراه بود و در نهایت با ۷ هزار و ۵۱۵ تومان به کار خود پایان داد که نسبت به روز دوشنبه ۱۵ تومان پایین رفته بود.

اما در بازار ارز امروز ورق  قیمت ها برگشت و قیمت درهم مانند قیمت دلار بر مدار افزایش پیش رفت.  قیمت درهم در بازار ارز امروز ۲۵ تومان بر ارزش خود افزود و با ۷ هزار و ۵۴۰ تومان خرید و فروش شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل (۳.۶۷۳) عدد ۲۷ هزار و ۶۹۴ تومان به دست می‌آمد که ۱۰۴تومان از قیمت دلار بازار بیشتر بود. در نتیجه حباب قیمت دلار با مقیاس درهم در معاملات امروز منفی بود

رشد قیمت دلار ، قیمت سکه و طلا  را هم بالا کشید

قیمت طلا روز گذشته با کاهش قیمت دلار بر مدار نزول پیش رفت و ۳ هزار و ۹۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد. و درنهایت  قیمت ۱ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۹۰۰ تومان  را برای خود ثبت کرد. این افت قیمت درحالی اتفاق افتاد که قیمت اونس طلا نیز در بازار های جهانی کاهش را تجربه می کرد و با ۱۷۸۹ دلار معامله شده بود.

در بازار امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه  قیمت  طلا ۱۸ عیار با کمک قیمت دلار توانست خود را بالا بکشید و با ۱ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان خرید و فروش شد  که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۹ درصدی داشته است.

سکه و دلار

سرنوشت دیگر فلز گران بهای امروز و روز قبل مانند قیمت طلا بود. قیمت سکه در بازار روز گذشته ۳۵۰۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست دادو در نهایت بر روی ۱۱ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان قرار گرفت. در بازار امروز قیمت سکه پیشروی کرد با افزایش ۰.۲۱ درصدی نسبت به روز قبل ۱۱ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان معامله شد.

با احتساب قیمت ۲۷ هزار و ۵۹۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۱ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان به دست می آمد. و حباب سکه نیز ۲.۳۹درصد است.

سیگنال جدید طالبان به بازار ارز

در روز های گذشته اخبار برجام سر تا سر بازار ارز تهران را گرفته بود و معامله گران با توجه به این اخبار کمتر و با احتیاط بیشتری به سراغ خرید و فروش نرخ ارز می رفتند.

البته هنوز هم سایه برجام بر سر بازار ارز است اما در کانال های تلگرامی قیمت دلار آمده است که طالبان معاملات ارزی در افغانستان را ممنوع اعلام کرده است و همین خبر برای بازار تهران می تواند سیگنالی افزایشی باشد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...