|

بخوانید :

کدخبر: 213179

پیش بینی مهم از قیمت سکه در روزهای آینده

قیمت سکه در شرایط کنونی و با فرض اونس هزار و ۷۸۵ دلاری، تنها با دلار ۲۸ هزار تومانی، حباب صفر را تجربه خواهد کرد.

دیروز حباب سکه امامی به محدوده ۴/۲ درصد کاهش یافت. فاصله ارزش ذاتی و بازاری فلز گران بهای داخلی در روز شنبه ۵/۲ درصد بود. از نگاه برخی فعالان، کاهش حباب سکه به معنای آن است که سطح تقاضا در بازار پایین آمده است وهمین عامل موجب نزدیک شدن قیمت بازاری و ارزش ذاتی سکه شده است. از این زاویه دید احتمال می رود که سکه در روز جاری نیز به افت قیمت خود به واسطه کاهش تقاضا ادامه دهد.

قیمت سکه در شرایط کنونی و با فرض اونس هزار و ۷۸۵ دلاری، تنها با دلار ۲۸ هزار تومانی، حباب صفر را تجربه خواهد کرد. در واقع، دلار با ارزشی که سکه بازان مد نظر دارند، حدود ۵۰۰ تومان فاصله دارد. به این ترتیب، تا زمانی که دلار به سوی مرز ۲۸ هزار تومانی حرکت نکند، بعید است که فلز گران بهای داخلی افزایش معناداری را تجربه کند.

نشانه افزایشی در بازار سکه

با اینکه حباب قیمت سکه کاهش پیدا کرده است،‌ برخی تحلیل گران باور دارند که ممکن است فلز گران بهای داخلی در روز جاری در مسیر افزایشی قرار بگیرد. از نگاه آن ها در روزهای اخیر هر زمان سکه به محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نزدیک شده است، میزان خریدها در بازار بیشتر شده است. دیروز نیز سکه به سوی محدوده ۱۱ میلیون و۸۰۰ هزار تومان حرکت کرد و همین مساله برخی معامله گران را به برگشت قیمت امیدوار کرده است.

با این حال، در صورتی که سیگنال مثبتی از مذاکرات آتی هسته ای به بازار برسد و قیمت دلار در مسیرکاهشی قرار بگیرد،‌سکه توان افت تا محدوده ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را نیز خواهد داشت.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...