|
کدخبر: 184693

کاهش قیمت بیت‌ کوین برای سرمایه گذاران مفید است؟

اگرچه اصلاح بازار رمزارزها ممکن است برای برخی از سرمایه‌گذاران نگران کننده باشد اما می‌توان از اصلاح به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

 اگرچه اصلاح بازار رمزارزها ممکن است برای برخی از سرمایه‌ گذاران نگران کننده باشد اما می‌توان از اصلاح به عنوان یک فرصت استفاده کرد. با آخرین شکست در بازار رمزارزها قیمت بیت‌ کوین نصف شد اما باید گفت جای نگرانی نیست.

اصولا سرمایه‌گذاران منتظرند تا قیمت بیت‌کوین ریزش کند  بعد خرید کنند.

الکس کروگر، بازرگان و سرمایه‌گذار نوشت:

«وقتی بیت‌کوین ۶۰ هزار دلار قیمت داشت همه ادعا می‌کردند این ارز به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد و فرصت خرید است.

وقتی بیت‌کوین تا ۵۰ هزار دلار ریزش کرد همه گفتند اصلاح خوبی داشتیم و حالا وقت خرید است.

وقتی بیت‌کوین تا ۴۰ هزار دلار ریزش کرد دوباره همه گفتند ان دیگر عالیست و باید تا می‌توان خرید کرد. اما حالا که ۳۰ هزار دلار شده کسی نمی‌خرد.»

یک تحلیلگر به نام کالئو عقیده دارد بیت‌کوین تا محدوده ۱۵۰ هزار دلار رشد می‌کند و این تحلیلگر در رابطه با موضع بلندمدت خود بسیار سرسخت است.

این تحلیلگر در ادامه گفت: «بیت‌کوین هر چه رشد کرده بود را از بین برد.»

همچنین با نگاه به شاخص ترس و طمع می‌بینیم که ترس در بازار حاکم است. یک تحلیلگر در رابطه با هیجان در بازار گفت: «چند ماه پیش که بیت‌کوین در اوج قیمتی بود مردم گفتند که اگر فرصتی پیدا کنند خانه‌های خود را می‌فروشند، پس‌اندازهای خود را سرمایه‌گذاری می‌کنند و حتی از فرزندان خود به عنوان وثیقه برای خرید بیت‌کوین استفاده می‌کنند و حالا بازار به همین افراد فرصت داده اما کسی استفاده نمی‌کند»

از طرف دیگر رشد کاربران بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱ رکورد جدیدی ثبت کرده است.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...