|
کدخبر: 126409

تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی

با تصمیم بانک مرکزی، صرافی‌های ملی و توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی مسئول دریافت ارز حاصل از صادرات هستند؛ ضمن اینکه رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال‌های ۹۷ و ۹۸ در این صرافی‌ها انجام می‌شود.

بانک و بیمه تصمیم مهم ارزی بانک مرکزی

محسن بوالحسنی مدیرعامل شرکت صرافی توسعه صادرات ایران از دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: رفع تعهد ارزی صادرکنندگان برای سال‌های ۹۷ و ۹۸ انجام می‌شود.

بنابراین صرافی­های توسعه صادرات و ملی به‌عنوان صرافی­های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال‌های یادشده را به‌صورت حواله با نرخ‌های تعیین‌شده از سوی بانک مرکزی دریافت می­‌کنند.

بوالحسن اعلام کرد: دریافت اسکناس به‌منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف­‌های تعیین‌شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه دارد و برای دریافت اسکناس به‌منظور رفع تعهد ارزی سنوات گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.

وی در مورد اظهارنظرهای اعلام‌شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، گفت: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه‌­های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می‌دهد.

مدیرعامل صرافی بانک توسعه صادرات ایران در مورد صادرات ریالی، اظهارکرد: موضوع مستثنا بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده است و به‌موجب بخشنامه‌های ابلاغی، مابه‌ازای هرگونه صادراتی صرفاً به‌صورت ارزی خواهد بود و همچنین تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به‌صورت ارزی ایفاد شود.

 

 

منبع: تسنیم
 • ایرانی ارسالی در

  اگر سه چهار کشور بهمون حمله می کردن خاکمون اشغال میشد خودمون اسیر میشدیم تمام زیرساختهامون نابود میشد هیچوقت قیمتها اینجوری بالا نمی رفت

 • علی اصغر سهرابفر ارسالی در

  بنام خداوند يكتا
  با احترام ،‌رياست محترم بانك مركزي خدا لعنتت كنه كه با بيسوادي و بي ارادگي در سياستهاي پولي اين كشور و ملت را به ذلت رساندي .

 • ناشناس ارسالی در

  حالا که صادرکنندگان مشغول رفع تعهدات ارزی هستند جا دارد که جرایم مالیاتی سال 97 و 98 را هم بازنگری نمایید .

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنتتون کنه تو که سواد این کار رو نداری بکش کنار . با یه مشت پیر و پاتال که نمیشه اقتصاد راه انداخت.
  نخبه ها قشر جوان رو بیارید تو کار

 • احمد ارسالی در

  خدا پدرت را بیامورزه آقا همتی یک کاری کن کمی ارزونی بشه خیلی بیداد داره گرونیش میشه به خدا بیشتر مردم دعایت میکنن
  این روزها خیلی چشمان منتظره یک تکونی بازار بیاد پایین
  مردم خیلی بدبختن به خدااااا

ارسال نظر