|

بخوانید :

کدخبر: 273945

درآمد ۱۲۶ میلیون دلاری با گازسوز کردن خودروهای عمومی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: برای اجرای دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی تا امروز ۷۲ میلیون دلار برای تبدیل ۲۱۳ هزار خودرو هزینه شده و در مقابل از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع، ۱۲۶ میلیون دلار درآمد ایجاد شده است.

علی‌اکبر نژادعلی، امروز در مراسم رونمایی از زیرساخت‌های ایجاد شده در راستای تکالیف قانونی ابلاغی به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با اشاره به اینکه کسب و کار در این شرکت با نهایت بهره‌مندی از دولت الکترونیک محقق می‌شود، افزود: این شرکت یکی از پیشگامان شرکت‌های تابعه وزارت نفت در ارایه خدمات الکترونیکی است.

وی ادامه داد: از تامین، نگهداشت، توزیع و رساندن فرآورده‌ها به مشتریان و بحث‌های مرتبط با دریافت مجوزهای قانونی، اتصال به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند انجام شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تاکید کرد: توسعه دولت الکترونیک از نوارد اساسی بود و قرار بود کل کشور به این سامانه متصل شود.

نژادعلی افزود: با توسعه دولت الکترونیک فعالیت‌های سریع و چابک، مسئولیت پر و پاسخگو کارآمد، و فراگیر خواهد بود.

حذف امضاهای طلایی

وی با بیان اینکه بازمهندسی دولت از طریق استانداردسازی، استناد پذیری اطلاعات و مقابله با جعل از اهداف اجرای این طرح است، گفت: با این اقدامات حذف امضاهای طلایی صورت می‌گیرد و استناد سازی در رویه اخذ مجوزها در راستای توسعه دولت الکترونیک محقق خواهد شد. همچنین پیشگیری از ایجاد رانت و فساد اداری انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: اقدام دیگر تبدیل خودروهای بنزین به دوگانه سوز بوده است که در سال ۹۸ مصوب شد.

نژاد علی گفت: ابتدا قرار بود یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودرو تبدیل شود؛ اما در مصوبه اصلاحی این تعداد به یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو رسید.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح تا کنون، ۳۷۰ میلیون لیتر بنزین در کشور صرفه جویی شده است، افزود:  برای اجرای این طرح تا امروز ۷۲ میلیون دلار برای تبدیل ۲۱۳ هزار خودرو هزینه شده و در مقابل از محل صرفه جویی در مصرف سوخت مایع، ۱۲۶ میلیون دلار درآمد ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه تا پایان سال جاری هر یک از دستگاه‌ها موظف‌اند حداقل یک‌سوم از خدمات اختصاصی خود را بر بستر دولت الکترونیک ارائه کنند، ادامه داد: کلیه خدمات پرکاربرد دستگاه‌های اجرایی باید تا پایان امسال بر بستر دولت الکترونیک ارائه شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...