|
کدخبر: 127447

طلای سیاه مدیون طوفان دلتا

قیمت نفت با خبر نزدیکی طوفان دلتا به خلیج مکزیک امریکا به بیش از ۴۲ دلار در هر بشکه افزایش یافت.

انرژی طلای سیاه مدیون طوفان دلتا

امروز قیمت نفت برنت با ۵۵ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۴۲ دلار و ۵۴ سنت به فروش رفت.

نفت وست تگزاس امریکا افزیاش ۵۰ سنتی داشت و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت ۴۰ دلار و ۴۵ سنت معامله شد.

در سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین با رشد ۱.۷ دلار گالنی ۱۲ دلار و ۷۹ سنت معامله شد.

نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب ۱.۷۲ و ۹.۲۵ دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت قیمت نفت امروز تحت تاثیر خبر نزدیک شدن طوفان دلتا به خلیج مکزیک امریکا که مهم‌ترین منطقه تولید نفت این کشور است، افزایش یافت.

بر اساس این گزارش کارگران نفتی خلیج مکزیک با نزدیک شدن طوفان دلتا منطقه را خالی کردند.

البته نگرانی از ارائه محرک‌های اقتصادی در امریکا که چشم‌انداز افزایش تقاضا را کمرنگ‌تر کرده مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت شد.

پیش‌بینی می‌شود طوفان دلتا با سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت باشد. به همین دلیل تولید‌کنندگان نفت تجهیزات وامکانات این منطقه را خالی کردند و باعث شده میزان تولید نفت ۱.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

بر اساس آمارهای دولتی خلیج مکزیک در ماه جولای ۱.۶۵ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کرد. این منطقه حدود ۱۷ درصد کل نفت امریکا را تولید می‌کند که تاکنون بارها با طوفان‌های شدید آسیب دیده است.

این گزارش می‌نویسد تقاضا برای افزایش نفت با اعلام کاخ سفید مبنی بر توقف مذاکرات ارائه محرک‌های اقتصادی کمرنگ‌تر شده است.بنابراین با توجه به اینکه اقدامات حمایتی اقتصادی آتی تقریبا غیرممکن شده تقاضا برای نفت هم کاهش می‌یابد.

آمارهای روز چهارشنبه نشان می‌دهد که میزان تقاضا در پالایشگاه‌های این کشور ۱۳.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و البته این مسئله هم باید تاکید شود که شیوع بیماری کووید ۱۹ هم بر کاهش این تقاضا تاثیرگذار بوده است.

منبع: فارس

ارسال نظر