|
کدخبر: 114730

قیمت جهانی نفت کاهشی شد

در حالی که ارزش دلار امریکا کاهش یافته و کاهش حجم ذخایر نفت خام این کشور اندکی از نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا کاسته است، نرخ نفت روز پنجشنبه کاهشی جزئی داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۵ ماه گذشته باقی ماند.

انرژی قیمت جهانی نفت کاهشی شد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت کاهش به ۴۵ دلار و ۱۰ سنت رسید. نرخ نفت خام امریکا نیز امروز با ۲۵ سنت افت به ۴۱ دلار و ۹۴ سنت رسید.

پس از آنکه اداره اطلاعات انرژی امریکا دیروز اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار کاهش یافته است، نرخ هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم از ۶ مارس رسید.

بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که در ماه جولای بیشترین افت ماهانه طی یک دهه اخیر را تجربه کرده، تا سال آینده روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد.

شاخص ارزش دلار پس از کاهش طی ۲ جلسه گذشته امروز شاهد افت و خیز و نوسان بود. تضعیف ارزش دلار موجب ارزان تر شدن نفت برای خریدارانی می‌شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می‌کنند.

سرمایه‌گذاران همچنان نگران افزایش ذخایر فرآورده‌های نفتی امریکا در دوره‌ای هستند که به گفته سیاستگذاران بانک مرکزی این کشور افزایش شیوع ابتلا به کرونا در حال کند کردن روند ترمیم اقتصادی در بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی دولت امریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر میعانات شامل گازوئیل و نفت کوره این کشور به بالاترین رقم ۳۸ سال گذشته رسیده و میزان ذخایر بنزین هم برای دومین هفته متوالی رشدی غیرمنتظره داشته است. بر اساس برآورد دولت امریکا تقاضا برای بنزین در این کشور همچنان روزانه حدود ۸.۶ میلیون بشکه است که ۱۰ درصد پایین تر از یک سال قبل ست.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر